GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-06-2022 12:13

Hedefteki il başkanı

Hedefteki il başkanı


Bir yandan kanserle, bir yandan siyasi rakipleri ile bir yandan da parti içindeki fitnecilerle mücadele ediyor

Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Zonguldak'ta partisini başarıya taşıyan önemli siyasetçilerden birisi.

Özellikle, Zonguldak Belediyesi'ni, CHP'den alarak, AK Parti'ye kazandıran, kamuoyunda dürüst ve beyefendi kişiliği ile tanınan Zeki Tosun, yakalandığı amansız kanser hastalığı ile mücadele ederken, bir yandan partisinin siyasi rakipleri, bir yandan da parti içinde birkaç kişiden oluşan ve "fitneci" olarak tanımlanan siyasilerle mücadele eldiyor.

*** Kanser tedavisinde son aşamaya gelen ve hastalığının ağır tedavi sürecinde bile partisini yalnız bırakmayıp, görevinin başında bulunan Zeki Tosun'a karşı adeta Ak Parti'nin siyasi muhalifleri ile ittifak yapan parti içindeki birkaç kişilik grup, kendilerini belli etmeden çeşitli yöntemlerle Zeki Tosun'a saldırmaya devam ediyor.


*** Yaklaşın genel seçimler nedeniyle Zeki Tosun'u ekarte edip, yerine kendilerine uygun bir il başkanı arayışına giren parti içindeki bazı siyasetçiler, Zeki Tosun'un sağlık durumunu bahane ederek görevden ayrılması yönünde kamuoyuna telkinde bulunuyor.

Zonguldak'ta Zeki Tosun'a yönelik siyasi operasyon girişimleri gerek partililer, gerek kamuoyu tarafından büyük tepki görülüyor. Sağlık sorunları üzerinden politika üretmenin yanlışlığına dikkat çeken Ak Parti'li il yöneticileri ve parti üyeleri, bu tür girişimlerin en çok Ak Parti'ye zarar verdiğini belirterek, " Akrep etmedi, Ak Partili'nin Ak Parti'ye ettiğini" şeklinde konuşuyor.

67 MERCEK

 

Mustafa Ç.Mustafa Ç.