GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-06-2022 11:47   Güncelleme : 11-06-2022 11:52

Kilimli - Filyos arası çalışmalar hızla devam ediyor

Kilimli - Filyos arası çalışmalar hızla devam ediyor

Kilimli - Filyos arası çalışmalar hızla devam ediyor

Zonguldak - Kilimli 1.Etap tüneller ve karayolunun hizmete açılmasından sonra, ihaleleleri tamamlanan, Kilimli-Muslu arası 2.etap, Muslu-Filyos arası 3. etap tüneller ve karayolu çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Muammer Avcı, proje ile ilgili yaptığı çalışmada şunları söyledi: 

KİLİMLİ - FİLYOS ARASI KARAYOLU ÇALIŞMALARINA HIZ KESMEDEN DEVAM

Zonguldak - Kilimli 1.etap tüneller ve karayolu çalışmalarının tamamlanıp halkımızın hizmetine açılmasından sonra, ihaleleleri tamamlanan, Kilimli-Muslu arası 2.etap, Muslu-Filyos arası 3. etap tüneller ve karayolu çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

 

2.etap Kilimli-Muslu tünellerinde yapılan sürüşü kesintisiz ve daha konforlu hale getiren proje düzenlemesinin ardından, Muslu yönüne doğru sağ tüpte yamaç yapı işlemlerine başlanmış, sol tüpte ise 12 metre tünel açma işlemi gerçekleştirilmiştir. Yapılan proje düzenlemesi ile toplam 5650 metre uzunluğundaki karayolunun, 3 km. si tünellerle geçilecektir. Tünellerin diğer yönden çalışmalarına ise kamulaştırma işlemlerinin tamamlanmasının ardından başlanacaktır.

 

3.etap Muslu-Filyos yönündeki sıralı 7 tünelden,T-6, T-5, T-4 tünellerinde çalışmalar patlatma ve tünel açma imalatları İle devam etmektedir. T-6 tünellerinde Kilimli yönünde sağ tüpte 23 metre, sol tüpte 72 metre, T-5 tünellerinde portal hazırlıkları tamamlanmış olup patlatmalar devam etmektedir. Diğer yandan T-4 tünellerinde ise sağ tüpte 105 metre, sol tüpte 37 metre tünel açma işlemi yapılmış olup, bugün itibari ile, 3.etap projede toplam 237 metre tünel açma işlemi gerçekleştirilmiştir.

 

Dünyada ve Ülkemizde yaşanan ekonomi koşullarındaki olumsuzluklara rağmen, Bizzat Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından talimatlandırılan, Ulaştırma Alt yapı Bakanımız Sn. Adil Karaismailoğlu ve tüm Ak Parti teşkilatlarımızca da takibini gerçekleştirdiğimiz projelerde kamulaştırma işlemlerinin tamamlanmasının ardından tüm tünellerde iki taraflı, eş zamanlı çalışmalara geçilmiş olacaktır. 3 etaptan oluşan tüneller ve karayolu projelerinin tamamlanması İle Zonguldak-Filyos arası mesafenin 16 dakikaya düşeceği öngörülmektedir.

Saygılarımla.... 

Mustafa Ç.Mustafa Ç.