YEREL
Giriş Tarihi : 31-05-2022 21:14

Kozlu Eğitim Serası Projesi

Kozlu Eğitim Serası Projesi

Kozlu Eğitim Serası Projesi

Kozlu kent konseyi başkanı Barış Demirel Proje hakkında Yaptığı açıklamada Kozlu kent konseyi koordinatörlüğünde  başlattığımız “Kozlu Eğitim Serası Projesi” çalışmaları son hızıyla devam ediyor. 
İlçe Tarım Müdürlüğü,  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kozlu Kent Konseyi  ortaklığında sürdürülen Projenin genel hedefi okul çağındaki çocukların tarımsal üretim konusunda uygulamalı olarak bilgilendirilmesidir. 
Proje kapsamında Kozlu Sınırları içindeki pilot okullara sera kurularak öğrencilere  İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından tohum, fide, toprak hazırlığı, sulama, gübreleme ve ürün  yetiştirme konusunda eğitim verilip, hasat dönemine kadar uygulamalar takip edilecektir.  Böylece öğrencilerin toprakla buluşması ve doğrudan üretimin bir parçası olmaları, finalde ürün hasadı ile çabalarının ödüllendirilmesi hedeflenmiştir. Ayrıca, öğrencilerin  üretme, büyütme, ilgilenme duygularının gelişmesine katkı  sağlanacak, dokunmadan üretimin olmayacağı aşılanacaktır.
Bu projedeki bir diğer hedefimiz, bireyler arası iletişimi geliştirmektir.  Öğrenciler yetiştirdikleri ürünlerden alacakları tohumları bir önceki dönemin öğrencilerine teslim ederek üretim sürecinin devamlılığını sağlayacaktır.
Çocukların tarım ve çiftçilerin önemi konusundaki  farkındalığını da   arttıracak olan projenin  önümüzdeki dönemlerde yaygınlaşarak daha geniş  kitlelere ulaşacağını umut ediyoruz dedi.

Mustafa Ç.Mustafa Ç.