GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-05-2022 11:21

KARADON'DA KATAKULLİ !..

İşveren Yalçın Yiğit'i, maden işçileri Volkan Yıldız'ı destekliyor

KARADON'DA KATAKULLİ !..

İşveren Yalçın Yiğit'i, maden işçileri Volkan Yıldız'ı destekliyor

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) taban delege seçimleri Kasım ayında yapılacak.

Seçimler yaklaşırken TTK'nı en büyük üretim bölgesi ve sendikanın en çok üyeye sahip olduğu Karadon'da, mevcut Genel Mali Sekreter Volkan Yıldız'ın üstüne oynanan oyunlar bölgedeki maden işçileri arasında sert tepkiyle karşılanıyor.

CMİS'in geçtiğimiz Olağan Genel Kurulu'nda Volkan Yıldız'ın üst kurul delegesi yaptığı Amelebirliği Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Yiğit ve yine Volkan Yıldız'ın üst kurul delegesi yaptığı Karadon Şube Başkanı Adem Arabacı.'ın, Volkan Yıldız'ın karşısına işveren desteği ve dışarıdan bazı kişilerin desteği ile aday olmaları bölgedeki maden işçileri arasında tepkiyle karşılanıyor.

KARADON BÖLGESİ MADEN İŞÇİLERİNDEN ADNAN TISKA'YA :

" Sendikayı rahat bırak,

   İl Genel Meclisi'ne bak"

Öte yandan İl Genel Meclisi üyeleğine aday olması nedeniyle sendikadan ayrılan ve şu anda GMİS ile organik bağı bulunmayan eski Mali Sekreter Adnan Tıska'nın Karadon'daki taban delege seçimlerine müdahil olması ve işverenle birlikte Yalçın Yiğit'e destek vermesi bölgledeki maden işçileri arasında büyük tepkiyle karşılanıyor.

Maden işçileri, Adnan Tıska'ya atfen, " Sendikadan elini çek, maden işçisini rahat bırak, İl Genel Meclisi'nde görevini yap" şeklinde uyarıda bulunuyor.

 

MADEN İŞÇİSİNDEN VOLKAN YILDIZ'A BÜYÜK DESTEK

Kasım ayında yapılması öngörülen GMİS taban delege seçimleri öncesinde Karadon bölgesinden Genel Mali Sekreter Volkan Yıldaz'a büyük destek veriliyor.

Maden işçileri Volkan Yıldız'ı, işveren ise Yalçın Yiğit'i destekliyor.

Geçtiğimiz günlerde GMİS tarafından düzenlenen seminerde maden işçileri tarafından ayakta alkışlanan ve salona girişi sırasında " İşte başkan, işte sendika" slıganları ile karşılanan Volkan Yıldız'ın taban delege seçimlerini fark atarak kazanması bekleniyor.

67 MERCEK

Mustafa Ç.Mustafa Ç.