GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-04-2022 14:28

Çocuklarımızın emeği boşa gitmesin

Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan’a velilerden büyük tepki

Çocuklarımızın emeği boşa gitmesin

 

Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan’ın, Nihat Arat İlkokulu öğrencilerinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle hazırladığı gösterileri, “ingilizce şarkı” nedeniyle Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan tarafından iptal edildi.

Günlerdir gösterilere hazırlanan öğrenciler ve öğrenci velilerini hayal kırıklığına uğratıp, büyük üzüntü veren karar nedeniyle öğrenci velileri  Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan’a büyük tepki gösteriyor.

Veliler, bir an önce karardan dönülmesi gerektiğini belirterek, “ Çocuklarımızın günlerdir Atatürk’ün armağan ettiği bu güzel bayrama hazırlandı, büyük emek verdi. Okul yönetimi veya öğretmenleri, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın artık bütün dünya çocuklarının davet edildiği büyük bir dünya çapında bir bayram olduğunu düşünerek ingilizce şarkı seçmiş olabilir. Sözkonusu şarkı “genç kalalım” ifadelerini içermektedir. Müdür Hanım, bunca ne sakınca gördü, anlayamadık. O zaman Milli Eğitim Bakanlığı’nın her seviyedeki okullarımızın müfredatına koyduğu ingilizce dersleri de kaldırılsın” şeklinde konuştular.

Öğrenci velileri, çocukların büyük üzüntü içinde olduğunu ifade ederek, “ Müdüre Hanım gösterileri izlemeden ayrılıp gitti. Üstelik aynı gösterilerde yer alan bazı türkü sözlerini de uygun görmeyerek, iptal etti. Biz çocuklarımızın emeklerinin boşa gitmesini istemiyoruz. Çocuklarımızın, Atatürk’ün kendilerine armağan ettiği en sevinçli gününde üzüntü yaşamasını istemiyoruz.” dediler.

67 MERCEK

Mustafa Ç.Mustafa Ç.