GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-04-2022 16:29

CHP’de fotoğraf krizi !

CHP’de fotoğraf krizi !

CHP’de fotoğraf krizi !

 

Kozlu balıkçı barınaklarında bulunan çekek yerlerinden birinde çekilmiş “ rakı masalı” fotoğrafın, CHP’li Mehmet Bilgili tarafından “ Bir iftar da böyle bitti” yazısı ile sosyal medya hesabından paylaşılması Zonguldak ve ülke genelinde büyük tepkiyle karşılandı.

İçlerinde CHP Kilimli İlçe Başkanı Erol Sarıal’ında bulunduğu grubun rakı masasında çekilmiş fotoğrafının “iftar sofrası” diye sosyal medya hesabından yayınlanması ortalığı ayağa kaldırdı.

Mehmet Bilgili tepkiler üzerine fotoğrafı ve paylaşımı sosyal medya hesabından kaldırmak zorunda kaldı.

Bu çirkin paylaşıma gelen yoğun tepkiler üzerine harekete geçen CHP İl Başkanlığı, Mehmet Bilgili’den istifa etmesini istedi, Mehmet Bilgili istifa etti, CHP ile ilişkisi kesildi.

FOTOĞRAF ESKİ Mİ, YENİ Mİ TARTIŞMASI

CHP Kilimli İlçe Başkanı Erol Sarıal ve CHP İl Başkanı Murat Pulat, sözkonusu fotoğrafın Ramazan ayında değil, eskiden çekilmiş bir fotoğraf olduğunu açıkladılar.

Ancak fotoğrafın yeni mi, yoksa eski bir fotoğraf mı olduğu şeklindeki tartışmalar devam ediyor.

Olaya tepki gösteren vatandaşlar, “ Mübarek Ramazan ayına ve oruç tutanlara saygısızlık edenler bunun karşılığın seçimlerde görecektir.

CHP’den yapılan (eski fotoğraf) açıklamasının inandırıcı olması için bu fotoğrafın çekildiği tarihin belgelendirilmesi gerekir. Aksi halde bu konudaki tartışmalar artarak devam eder. Erol Sarıal’ın ve Murat Pulat’ın sözkonusu paylaşımda yer alan fotoğrafın Ramazan ayında değil, önceden çekilmiş bir fotoğraf olduğunu kanıtlamaları halinde tartışmalar sona erer” şeklinde görüşlerini açıkladılar.

EROL SARIAL, SUÇU AK PARTİ’YE YÜKLEDİ

 Rakı masalı fotoğraf karesinde yer alan CHP Kilimli İlçe Başkanı Erol Sarıal ilk açıklamasında, Mehmet Bilgili’nin yanlış fotoğrafı işaretleyip sosyal medya hesabında yayınladığını öne sürmüş, daha sonraki açıklamasında ise suçu Ak Parti’e yükleyerek, kendisine tezgah hazırlandığı ve bu işi Ak Parti’li trollerin yaptığını söyledi.

Erol Sarıal’ın bu yöndeki açıklaması kamuoyunda ciddiye alınmadı. Müslümanların orucu ve iftarı ile alay eden paylaşıma karşı sert tepki gösteren vatandaşlar, “ Bu paylaşımı CHP üyesi yaptı, Ak Parti’liler değil” şeklinde görüşlerini açıkladılar.

PULAT : CHP’Yİ BAĞLAMAZ

Olay paylaşım sonrasında açıklama yapan CHP İL Başkanı Murat Pulat, “ Biz halkımızın inancına ve manevi değerlerine saygılıyız. Bu paylaşımı kınıyoruz, kişinin kendisini bağlar, CHP’nin kurumsal kimliğini bağlamaz. Sözkonusu kişinin istifası istenmiş ve istifa etmiştir. Partimizle ilişiği kalmamıştır” dedi.

67 MERCEK

Mustafa Ç.Mustafa Ç.