GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-03-2022 19:22

Doğanın içinden yükselen şehir : ORMANLI

Doğanın içinden yükselen şehir : ORMANLI

 Doğanın içinden yükselen şehir : ORMANLI

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Beldesi’nde altyapı ve üstyapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Ormanlı’nın en önemli sorunu halindeki dere ıslah çalışması tamamlanmak üzere.

Belediye Başkanı Bayram Başol’un en büyük hayali olan dere ıslahı, devletin 15 milyon TL ödenek ayırması ile ihale edildi ve kısa sürede tamamlanma aşamasına getirildi.

Bundan böyle Ormanlı’da sel felaketi yaşanmayacağına dikkat çeken Belediye Başkanı Bayram Başol, Ormanlı’ya getirilen hizmetlere katkılarından dolayı Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Saadet Oruç, Ak Parti Zonguldak milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar ve Ahmet Çolakoğlu ile İl Başkanı Zeki Tosun ve Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt’a teşekkür etti.

 

ORMANLI’NIN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

 

Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, beldede getirilecek hizmetler konusunda gerek siyasi merciler, gerek il-ilçe yöneticileri ile sürekli iletişim ve istişare halinde bulunuyor.

Görev yaptığı süre içinde doğanın içinden bir şehir yükseltmeyi başaran Bayram Başol’un hedefinde birçok yeni altyapı ve üstyapı projesi bulunuyor.

Ormanlı Beldesi 2 bin 500 nüfusa sahip olmasına rağmen, mücavir sahaları içinde bulunan yaklaşık 25 köye de olanakları ölçüsünde hizmet veriyor.

Ormanlı’da 4 okul var. Bu okullarda yaklaşık bin 400 öğrenci eğitim görüyor.

Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, kapalı spor salonu ve millet bahçesi projelerinin de hem devlet desteği, hem de belediye olanakları ile gerçekleştireceklerini söyledi.

Bayram Başol, beldede kafeterya, valeybol sahası ve yürüyüş alanları kazandırılacağını ifade etti.

Bu yöndeki çalışmaların başlatıldığı ve kısa sürede Ormanlı’nın çehresinin değişeceği belirtiliyor.

Öte yandan Alaplı-Ereğli üzerinden yapılması öngörülen sahil yolu projesi kapsamında Ormanlı’ya ek yol verilmesi projesinin de yer aldığını vurgulayan Bayram Başol, bu gerçekleştiğinde Ormanlı’nın ufkunun daha çok açılacağını ifade etti.

 

Mustafa Ç.Mustafa Ç.