GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-02-2022 15:38

Murat Köseoğlu’nun mumla aratıyor

Murat Köseoğlu’nun mumla aratıyor

Murat Köseoğlu’nun mumla aratıyor

Ak Parti Zonguldak milletvekillerinin referansı ile bir süre vekaletle yönetilen Amelebirliği Başkanlığı görevine atanan Şenol Yücel, vasatın altındaki yönetimi ile kendisine referans olan milletvekillerini de mahçup etti.

Göreve başladığında, Amelebirliği çalışmalarında yenilik yapıp, yatırımcı kimliğini yürürlüğe koyacağını ve bir çok proje hazırladığını ifade eden Şenol Yücel’in, bir yıllık görev süresi içinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte toplantı yapmaktan öteye icraatı bulunmuyor.

Şu ana kadar Amelebirliği’nin rutin işleri dışında hiçbir proje açıklayamayan Şenol Yücel’in,  kendisinden önce kurumu vekaletle yöneten TTK Üzülmez Müessese Müdürü Murat Köseoğlu tarafından gerçekleştirilen yatırımlara da sahip çıktığı ve kendi döneminde yapılmış gibi gösterdiği ortaya çıktı.

Kandilli’de yapımı gerçekleştirilen Amelebirliği Maden Şehitleri Anıtı’nın finansmanının Murat Köseoğlu’nun başkan vekilliği döneminde sağlandığı, Amelebirliği Ankara Misafirhanesi’nin onarım ve tadilat işinin de yine Murat Köseoğlu’nun başkan vekilliği döneminde gerçekleştirildiği halde, bu çalışmaları kendi döneminde yapılmış gibi göstermeye çalışması yadırganıyor.

Kurum içinden ve madencilik çevrelerinden tepki gören Şenol Yücel’in bu davranışı “ Murat Köseoğlu’nu mumla aratıyor” şeklinde yorumlanıyor.

67 MERCEK

Mustafa Ç.Mustafa Ç.