GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-02-2022 17:57   Güncelleme : 25-02-2022 12:29

KOZLU SAHİLİ'NDE SEFERBERLİK İLAN EDİLDİ

KOZLU SAHİLİ'NDE SEFERBERLİK İLAN EDİLDİ

Zonguldak'ta kullanılmayan çöp depolama alanından dalgaların sahile sürüklediği çöpler için temizlik çalışmaları başlatıldı. Kozlu ve Zonguldak Belediyelerinin sınırlarında kalan alanda sahile giren iş makineleri çöpleri toplamaya başladı. Aynı manzaranın yaşanmaması için depolama alanının rehabilite edilmesi bekleniyor.

Kozlu Belediyesi sosyal medya hesabından temizlik çalışmalarının kesin çözüm olmasa da yeniden yapıldığını paylaşarak şöyle dedi:
"Kozlu sahili temizlik çalışmalarımızda seferberlik ilan ettik. İş makineleri eşliğinde personelimiz, dalgalarla çöp depolama alanından sahile sürüklenen çöpleri toplayarak kamyonlarla nakletme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yapılan çalışmalar kesin çözüm olmasa'da, Belediye olarak temizlik çalışmalarımızı tekrarlıyoruz.
Çalışmalarımız ılıksu, Değirmenağzı plajlarında'da devam etmektedir. Ancak, Kesin çözüm eski Zonguldak vahşi çöp depolama alanının rehabilite edilmesinden geçmektedir.
Kozlu sahili ve diğer plajlarımıza gelen bu çöplerin tekrar sahillerimizi kirletmemesi için eski vahşi çöp depolama alanının rehabilite edilmesi şarttır. Belediye ekiplerimiz seferberlik halinde tekrar tekrar temizlik çalışmalarını sürdürmekte olup, çalışmaları bizzat yerinde takip ediyoruz."

Mustafa Ç.Mustafa Ç.