GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-02-2022 19:10   Güncelleme : 21-02-2022 13:09

Söylemleri “FOS“ çıktı

Söylemleri “FOS“ çıktı

Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcılığı görevinden Amelebirliği Başkanlığı görevine atanan Şenol Yücel, göreve geldiği …… tarihinden itibaren sadece laf üretti, hiç bir projeyi gerçekleştiremedi.

Milletvekillerinin referansı ile göreve gelen Şenol Yücel, vasatın altındaki yönetim anlayışı ile milletvekillerini de mahçup etti.

Daha önce Amelebirliği Başkanlığı görevini vekaletle yürüten TTK Üzülmez Müessese Müdürü Murat Köseoğlu döneminde gerçekleştirilen Kandilli Maden Şehitleri Anıtı’nı kendi döneminde yapılmış gibi gösteren ve önceki yönetimin finanse ettiği projeye sahip çıkan Şenol Yücel’in bu davranışı madencilik çevrelerinde tepkiyle karşılandı.

Amelebirliği’nde ciddi ve önemli projeler gerçekleştireceği izlenimi veren, ancak bu güne kadar tek bir proje ortaya koyamayan Şenol Yücel’in, daha önceki yöneticiler gibi kurumun “yatırımcı” kimliğini görmezden geldiği, tüzüğün açık hükmüne rağmen icraattan kaçındığı gözlemleniyor.

 Yüksek maaşlarla kurumun yönetiminde bulunan Amelebirliği Başkanı Şenol Yücel ve Yönetim Kurulu üyelerinin bu maaşları hak edip etmedikleri sorgulanıyor.

Ayda iki kez toplanan Amelebirliği Yönetim Kurulu’nun ne gibi kararlar aldığı, bu kararların ne işe yaradığı, toplantılardan huzur hakkı alınıp alınmadığı kamuoyu tarafından merak ediliyor.

Amelebirliği’nin şeffaflıktan uzak bir şekilde, kapalı kutu misali yönetimleri ise yoğun eleştirilere neden oluyor,

67 MERCEK

Mustafa Ç.Mustafa Ç.