GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-01-2022 15:57   Güncelleme : 10-01-2022 15:57

Eren’i bırak, etrafına bak !

Eren’i bırak, etrafına bak !

Eren’i bırak, etrafına bak !

 

 Çatalağzı ve Muslu beldelerinde gerçekleştirdiği dev yatırımlarla bölge ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayan Eren Enerji’ye menfaati kesilen bazı kesimler tarafından karalama kampanyası başlatılması kamuoyunda ilgi ve destek görmedi.

Servis edilen sürekli yayınlarla yıpratılmak istenen Eren Enerji’ye bölge halkı sahip çıkıyor.

Çatalağzı ve Muslu’da yaşayan vatandaşlar, “ Eren Enerji’ye yönelik ithamlar tamamen kasıtlı ve uydurma ithamlardır. Burada biz yaşıyoruz, Eren Enerji’nin çevre etkisinin sınır değerlerin altında olduğu resmi makamların raporları ile kanıtlanmıştır” şeklinde konuştular.

Eren Enerji’nin başta Çatalağzı ve Muslu beldeleri olmak üzere ekonomik ve sosyal hayata çok önemli katkılar sağladığını, bölge insanından yaklaşık bin 300 kişinin istihdam edildiğini, bunun yanında sosyal sorumluluk projeleri kapsamında beldelerin fiziki gelişmesine büyük katkılar sağladığını, 70 yaş ve üzeri belde sakinlerine her gün düzenli olarak ücretsiz yemek servisi yaptığını, beldelerde okul, hizmet binası, spor tesisleri, sıcak su ile ısıtma sistemi, üst geçitler ve çeşitli altyapı ve üst yapı çalışmalarına büyük katkılar sağladığını belirten vatandaşlar, “ Eren Enerji’ye yönelik kasıtlı eleştirileri kınıyoruz. Eren Enerji’den menfaati kesilenler, bir takım marjinal gruplar hem bölgemizin, hem de ülkemizin en büyük sanayi kuruluşlarından biri olan Eren Enerji’yi haksız eleştirilerle yıpratmaya çalışıyor.

Eren Enerji, Zonguldak’ın kuruluşudur ve bölge insanına hizmet vermektedir. Boş eleştiriler Eren Enerji’yi yıpratamaz” dediler.

67 MERCEK

Mustafa Ç.Mustafa Ç.