GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-12-2021 21:52   Güncelleme : 22-12-2021 21:52

İlçe başkanından suç duyurusu..

İlçe başkanından suç duyurusu..

İlçe başkanından suç duyurusu..

İYİ Parti Kozlu ilçe başkanı  01.12.2021 tarihinde Halkın Sesi gazetesinde Cevdet Akgün'ün ''İYİ Parti safralarından kurtulmalı'' başlıklı yazısı ile ilgili Zonguldak Cumhuriyet başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "01.12. 2021 tarihinde Halkın Sesi gazetesinde Cevdet Akgün isimli gazetecinin eleştiri hakkını aşar bir şekilde ve somut hiçbir delile dayanmadan doğrudan şahsıma yönelik hakaretlerde bulunmuş,şahsımı toplum önünde asılsız iftiralarla karalamaya çalışmış Ayrıca huzur ve sükun hakkımı da ihlal etmiştir. Zonguldak ilinde günlük yayın yapmakta olan Halkın Sesi gazetesinde ve internet sitesinde yayınlanan ''İYİ Parti safralarından kurtulmalı''başlıklı yazısında Cevdet Akgün şahsıma yönelik olarak, ''Kozlunun İYİ Parti İlçe Başkanı var. Emekçi, ekmek dağıtıyor. Asgari ücretli. Kendine göre belediye başkan adayları belirliyor. Görünür görünmez lerden harçlık aldığı söyleniyor. Bununla da iddialar kalmıyor Şimdiden kendine göre meclis üyesi yapmaya söz verdiklerini de söğüş dediği söyleniyor. daha kötüsü Sayın Akşener'in asla kabul etmeyeceği ve büyük tepkisi olan parti içinde aşk-meşk işleri.

Ahlaksızlık ve avanta deniyor bunun adına'' yazısını yazmıştır. Somut hiçbir belgeye dayanmadan harçlık aldığımı, kişileri meclis üyesi yapmak vaadiyle söğüşlediğimi ve Parti içinde aşk-meşk işlerine karıştığımı iddia ederek, yazının sonunda hakkımda alenen ahlaksız ve avantacı demiştir. Kötü niyetli olarak gazeteci kisvesi altında şahsımı kamuoyu önünde karalamaktadır. Ayrıca yazmış olduğu yazısında şeref ve namusuma da hakaret etmektedir. Gazetecilik faaliyetinin gerektirdiği eleştiri sınırını aşmış şahsımın aşk-meşk işlerine karıştığı yönelik ifadeleri doğrudan şerefim ve namusumla ilgili ifadelerdir. Bir siyasetçi olarak eleştirilebilir olma sınırını aşan ifadeler ile karşı karşıya kalmış bulunmaktayım. Bahse konu yazının içeriği siyasetten çok daha öte, doğrudan kişilik haklarıma saldıran bir yazıdır. Ben düzenli bir aile yapısına sahip olmakla beraber toplum önünde şerefli,namuslu ve düzgün bir insan olarak sevilen bir kişiyim. Cevdet Akgün'ün bu yazısı sebebiyle ayrıca manevi düzenim bozulmuş, huzur ve sükun hakkımı da alenen ihlal etmiştir dedi 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur" dedi.

Mustafa Ç.Mustafa Ç.