GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-12-2021 14:26   Güncelleme : 15-12-2021 14:26

46 yıllık proje 15 gün sonra tamamlanıyor 

46 yıllık proje 15 gün sonra tamamlanıyor 

46 yıllık proje 15 gün sonra tamamlanıyor 

Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Muammer Avcı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Mithatpaşa Tünelleri ve  Zonguldak-Kilimli tünellerle ilgili son durumu açıkladı.

Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Muammer Avcı, “Zonguldak’ımızın 46 yıllık rüyası olan, tamamlanması ile ulaşım mesafesi ve süresini çok büyük ölçüde azaltacak, mevcut yoğun trafiğimize büyük katkılar sağlayacak, Zonguldak - Kilimli arası tüneller ve sahil yolu projesinin inşa süresinin tamamlanmasına, söz verdiğimiz gibi son 15 gün kaldı” dedi.

İşte Avcı’nın o paylaşımı;

“YİNE YAPTI, YAPMAKTA OLAN SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ RÜYA PROJEDE SON 15 GÜN''

''Sizleri en kapsamlı şekilde, Zonguldak’ımızın eşsiz görüntülerini ve projenin sağlayacağı katkıyı kuşbakışı olarak izlemeye davet ediyorum )

Zonguldak’ımızın 46 yıllık rüyası olan, tamamlanması ile ulaşım mesafesi ve süresini çok büyük ölçüde azaltacak, mevcut yoğun trafiğimize büyük katkılar sağlayacak, Zonguldak - Kilimli arası tüneller ve sahil yolu projesinin inşa süresinin tamamlanmasına, söz verdiğimiz gibi son 15 gün kaldı.Gelinen aşamada, tünel içi aydınlatmalar, sensörlerin montajı ve  elektromekanik işler, tünel yaklaşma orta refüj aydınlatmalar tamamlanmış olup, tünel içi havalandırmayı sağlayacak 16 adet jet fan motorlarının montajına başlanmıştır. Diğer yandan, Asfalt serme işleminin 4 gün içerisinde tamamlanacağı öngörülürken, çimlendirme, ağaçlandırma ve peyzaj işleri devam etmektedir. Zonguldak’ımıza, gerek mesafe ve zaman ekonomisi bakımından ve gerekse konforlu, kesintisiz, güvenli bir geçiş imkanı sağlıyacak bu projeyi, söz verdiği sürede tamamlayıp şehrimize kazandıran Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve yaparsa Ak Parti yapar şiarıyla, takibini gerçekleştiren tüm Ak Parti teşkilatlarımıza ve mensuplarımıza şükranlarımızı arz ederiz. En kalbi saygılarımla”dedi.

 

 

Mustafa Ç.Mustafa Ç.