GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-12-2021 10:12   Güncelleme : 13-12-2021 10:12

Bir dernek ve bir medikal firması arasındaki ilginç bağlantılar dikkat çekiyor

Bir dernek ve bir medikal firması arasındaki ilginç bağlantılar dikkat çekiyor

Bir dernek ve bir medikal firması arasındaki ilginç bağlantılar dikkat çekiyor

 Kozlu’da faaliyet gösteren bir derneğin, ilimizde tanınmış bir medikal firması ile ilginç bağlantıları yolsuzluk ve usuisüzlük iddialarını gündeme getirirken, yeni bir “medikal vurgunu mu var?” şeklindeki yorumlara neden oluyor.Olayın tanıklarına göre,
 Kozlu’daki dernek yöneticileri tekerlekli sandalye, hasta yatağı ve hasta bezi gibi medikal ürünleri hayırsever vatandaşlardan bağış olarak alıyor.

Sözkonusu medikal ürünler, ihtiyacı olan vatandaşlara RAPORLARINI DERNEĞE GETİRMEK şartı ile ücretsiz olarak veriliyor.Ancak daha sonra, hasta raporlarının anılan medikal firmasına teslim edildiği, firmanın da bu raporlar karşılığında kağıt üzerinde satış yapılmış gibi gösterildiği iddia ediliyor.

Bu durumu fark eden ve konunun ciddiyetine dikkat çeken engelli ve hasta yakınları, “Bize bu raporları derneğe teslim etmemiz şartı ile ihtiyaç duyduğumuz medikal malzeme ücretsiz olarak veriliyor. Ancak daha sonra raporlarımızın bir medikal firmasına teslim edildiğini öğrendik. Bu firmanın, Kozlu’daki dernek ile gayrıresmi bir anlaşma içinde olduğunu düşünüyoruz. Konunun İl Sağlık Müdürlüğü’nce incelemeye alınmasını istiyoruz” şeklinde konuştular.

Tanınmış medikal firmasının Kozlu’daki dernekle ilişkisinin araştırılması, engelli ve hasta vatandaşlarımızın raporları üzerinden kağıt üzerinde satış yapılıp yapılmadığının incelenmesi, konuyla ilgili hasta ve hasta yakınlarının başvurulması isteniyor.

GEÇMİŞTE MEDİKAL VURGUNLAR YAŞANDI
 Önceki yıllarda ilimizdeki bazı medikal firmaları ile bazı doktorların da adının karıştığı  trilyonluk medikal vurgunlar yaşandı.Bel fıtığı ameliyatlarında platin çubuk faturası kesilmesine rağmen 200 TL değerinde demir çubuklar kullanıldığı, vefat etmiş hastalara serum takıldığı yönünde faturalar kesildiği ve benzeri birçok yolsuzluk SGK’nın ilgili birimleri tarafından ortaya çıkarılmış ve sorumluları hakkında yasal işlemler yapılmıştı.

Kozlu’da bir dernek ve medikal firması arasındaki rapor trafiğinin hangi amaçla gerçekleştiğinin ve yeni bir medikal vurgunu yaşanıp yaşanmadığının ilgili kurumlar tarafından araştırılması bekleniyor.
67 MERCEK

Mustafa Ç.Mustafa Ç.