GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-12-2021 15:23   Güncelleme : 08-12-2021 15:23

VALİLİK ÖNÜNDEN HAYKIRDILAR

VALİLİK ÖNÜNDEN HAYKIRDILAR

VALİLİK ÖNÜNDEN HAYKIRDILAR

Türk Eğitim Sen Zonguldak Şube Başkanlığı’nca, hükümet kanadının taleplerini yerine getirmelerine yönelik kitlesel basın açıklamasında bulunuldu.

Türk Eğitim Sen Zonguldak Şube Başkanı Şahin Ören, beraberindeki yönetim kurulu ve bazı üyeleriyle Valilik binası önünde bulunan alandaki merdivenlerde yaptığı basın açıklamasında, uzunca bir süredir 3600 ek göstergenin, yönetenler tarafından dillendirilmesine rağmen yaklaşık 4 yıldır çıkarılmayarak siyasi çıkarlara kurban edildiğini savundu.

-‘’MUTFAKTA YANGIN VAR’’

Yalnızca 4 meslek grubuna değil bütün kamu çalışanlarını kapsayacak şekilde her meslek grubuna 800’er ek gösterge verilerek çalışma barışının bozulmaması gerektiğine dikkati çeken Ören, şöyle konuştu:

‘’Meslek kanunu ile ilgili taleplerimizin yerine getirilmesini ivedilikle istiyoruz. Mutfakta yangın var. Yangın tüm kamu çalışanlarını sarmıştır. Artık sıkılacak kemer kalmamıştır. Çalışma barışını dinamitlemek, hiç kimseye fayda sağlamayacaktır. Sarı sendikanın, fakirlik zammına imza atmaları utanç verici ve traji komiktir. Eğitim çalışanlarının gerçek temsilcisi, Türk Eğitim Sen’dir.

Türk Eğitim Sen; hem milli, hem yerli, hem kamu sendikacılığının kutup yıldızıdır, sığınılacak ve sahiplenilecek en güvenli de limandır.’’

-SLOGANLAR-

Bu arada ‘’işte memur işte sendika’’, ‘’haklı dava güçlü sendika’’, ‘’memur katili yandaş sendika’’, ‘’imzayı attınız iki yılı çaldınız’’, ‘’memuru yüzüstü bırakanlar utansın’’, ‘’yeter artık susmayacağız’’, ‘’insanca yaşamak istiyoruz’’, ‘’Türkiye sevdamız ekmek için kavgamız’’, ‘’ek gösterge hakkımız söke söke alırız’’, ‘’meslek kanunu çıkarılsın’’, ‘’sözleşmeli köle olmayacağız’’, ‘’hükümet şaşırma sabrımızı taşırma’’, ‘’direne direne kazanacağız’’, ‘’haklı dava güçlü sendika’’ ve ‘’susma haykır haksızlığa hayır’’ şeklinde sık sık slogan atarak ‘’Mutfakta Yangın Var’’ yazılı pankart açan toplulukta yer alanlar, sendikalarının simgesi flamaları da ellerinde taşıdılar.

Basın açıklamasına katılanlar, olaysız dağıldı.

Mustafa Ç.Mustafa Ç.