GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-12-2021 14:35   Güncelleme : 03-12-2021 14:35

Umut Partisi Genel Başkanı Bozkurt'tan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Umut Partisi Genel Başkanı Bozkurt'tan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Umut Partisi Genel Başkanı Bozkurt'tan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

 

Umut Partisi Genel Başkanı Abdulkadir Bozkurt 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

 

Başkan BOZKURT mesajında;"Birleşmiş Milletler tarafından 3 Aralık günü, engelli vatandaşlarımızın hakları, topluma kazandırılması ve yaşadığı sorunlara toplumsal farkındalık oluşturulması amacıyla ‘Dünya Engelliler Günü’ olarak kabul edilmiştir.

 

Engelli olmak bir tercih değildir. Yaşadığımız hayatın bize neler getireceğini bilemeyiz. Hayat bazen kötü süprizlerle doludur. 

 

Birey olarak her birimizin ileride bir engelli olmayacağının garantisini kim verebilir. Ya da çocuklarımızın engelli olmayacağının garantisi var mı? 

 

Hepimiz bir engelli adayıyız aslında, o zaman her alanda empati kurarak engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak daha fazla tedbiri nasıl alabiliriz, öncelikle bunların çalışmasının yapılması gereklidir.

 

Ülkemizde sayıları yaklaşık 12 milyona oluşan engelli vatandaşımız var.Önce onlara sakat dedik sonra özürlü daha sonrada engelli gelin hep birlikte engelsiz diyerek onların önündeki tüm engelleri kaldıralım.

 

Onların mutlu olması ve hayatlarını kolaylaştırmak için kendilerini diğer insanlardan olumsuz yönde farklı olduğu hissini ortadan kaldırmak devletimizin bir görevi olmalıdır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm engelli kardeşlerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, her daim yanlarında olduğumuzu belirterek, selam ve saygılarımı sunuyorum."Dedi. 

Mustafa Ç.Mustafa Ç.