GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-11-2021 17:14   Güncelleme : 29-11-2021 17:14

Aydın Ergenç görevinden istifa etti

Aydın Ergenç görevinden istifa etti

Aydın Ergenç görevinden istifa etti

Kızılay Zonguldak Şubesi Başkanı Aydın Ergenç görevinden istifa ettiğini duyurdu

Aydın Ergenç yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi:
“10 Şubat 2019 tarihinde yapılan genel kurulda seçildiğim büyük bir onur ve gururla görev yaptığı Türk Kızılayı Zonguldak Şube Başkanlığı görevinden istifa ediyorum. 3 yıl Yönetim Kurulu Üyesi, 3 yıl Şube Başkanlığı yaptığım Türk Kızılayı Zonguldak Şubesi ‘nde, yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalıştık. Yer ve zaman mefhumu gözetmeden, yangın, sel, deprem gibi doğal afetlerde ve özelikle son üç yıldır hayatımızı etkileyen pandemi döneminde hep sahada olduk. Kendimize ve ailemize zaman ayıramadık. Bu kutsal görevi bizden daha iyi yapacak arkadaşlarımızın önünü açmak adına görevimizden ayrılma kararı aldık.
Gönüllülük esasına dayalı bu kutsal görevi yaparken bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Türk Kızılayı Genel Başkanı Sayın Kerem Kınık’a,ve yönetim kuruluna, Genel Merkez Yöneticilerimize, Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımıza, Gençlik kollarımıza. Kadın kollarımıza, tüm hayırsever vatandaşlarımıza, birlikte görev yaptığımız Zonguldak Valilerimiz Sayın Ahmet Çınar, Sayın Erdoğan Bektaş ve Sayın Mustafa Tutulmaz’a, Zonguldak Milletvekillerimize, daire müdürlerimize, Sivil toplum kuruluşlarının başkanlarına, siyasi partilerin il başkanlarına sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.
1868 yılından bu yana ayrım gözetmeden insanlığın hizmetinde olan Türk Kızılayı’nın bundan sonra da hizmetlerine en iyi şekilde devam edeceğine inancım sonsuzdur. Bizler de gönüllü olarak her zaman Türk Kızılayı’nın yanında olacağız.”

Mustafa Ç.Mustafa Ç.