GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-11-2021 12:28   Güncelleme : 22-11-2021 12:28

GÖLGE ETME BAŞKA İHSAN İSTEMEZ

GÖLGE ETME BAŞKA İHSAN İSTEMEZ

GÖLGE ETME BAŞKA İHSAN İSTEMEZ

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, Kanal Z’de GÜNÜN KONUSU programına konuk oldu.

Canlı yayında Kanal Z Genel Yayın Yönetmeni Simge Kırlı ve Yeni Adım Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erhan Çakmak’ın sorularını yanıtlayan Milletvekili Uçar, projelere karşı olan, Merkezi Hükümet ve Zonguldak Belediyesi’nin yatırımlarını beğenmeyip karşı çıkan muhalif çevrelere ünlü düşünür Romen Diyojen’in sözleri ile yanıt verdi.

Sürekli muhalefet anlayışında olanlara “ Gölge etmeyin başka ihsan istemez” diyerek gönderme yapan Milletvekili Uçar, “ Siz 10 senedir neredeydiniz, belediye yönetimi sizdeydi, neden hiçbir şey yapmadınız, şimdi Zonguldak’ta gerek Merkezi Hükümet, gerek belediye tarafından büyük yatırımlar yapılıyor.
Uzun Mehmet Camii ve çevre düzenlemesi şehrimizin çehresini değiştirdi, görenler hayran kalıyor.Sahil projesi 2022 Şubat ayında bitiyor, yollarımız asfaltlanıyor, dere ıslahı yapılıyor.Mithatpaşa tünelinde finale gelindi. Kilimli-Muslu etabının ihalesi yapıldı, çalışmalar başladı. Her şeyin bir anda bitmesi mümkün değil” şeklinde konuştu.

MMO BİNASI HALKA AÇILACAK

Programda MMO binası ile ilgili tartışmalara da değinen Milletvekili Uçar, “ Bu bina sahil projesinin bütünlüğü içinde bakım ve onarımı yapılıp, restore edildikten sonra Millet Kıraathanesi olarak halka açılacak.
Herşeye karşı olan zihniyet buna da karşı çıkıyor. Şu andaki hali ile mezbelelik durumda, çürümüş ve bakıma muhtaç.
MMO direnç gösteriyor. O zaman diğer STK’lar da kamu mülklerinden hiç çıkmasın. Muhtarlar Derneği, Esnaf Odaları Birliği ve Emekliler Derneği’nin bulunduğu binalar yıkılacak. Onlar da kamu mülkünden çıkmayız mı diyecekler” diye konuştu.

MUHALEFET SUYA ZAM YAPILMASINI TEKLİF ETTİ
Milletvekili Uçar, Zonguldak Belediye Meclisitoplantısında muhalefet partisine mensup meclis üyelerinin suya zam yapılmasını teklif ettiğini, ancak teklifin Ak Parti’li üyeler tarafından reddedildiğini söyledi.
Uçar’ın muhalefet üyelerinin suya zam yapılmasını teklif ettiği şeklindeki açıklaması, izleyiciler tarafından şaşkınlıkla karşılandı, Zonguldak Belediye Meclisi’nin muhalefet partisine mensup üyelerine tepki gösterildi.

RÖDÖVANSIN SORUNLARI ÇÖZÜLECEK
Programda rödövans işletmelerinin sorunları tartışılırken, bu işletmelerin taleplerinin rapor halinde ilgili bakanlıklara sunulduğunu kaydeden Milletvekili Uçar, özellikle rödövans ücretlerinin minimum düzeye indirilmesi konusunda mutabakat sağlandığını, önümüzdeki günlerde sorunun çözülmesinin beklendiğini söyledi.

UÇAR’DAN MİMARLAR ODASI’NA TEPKİ
Zonguldak Mimarlar Odası’nın 69 Ambarları mevkiinde inşa edilecek olan eğitim kompleksine itiraz ederek, yatırımın durdurulmasına neden olduğunu vurgulayan Milletvekili Uçar, “ İşte bu zihniyet herşeye karşı çıkıyor. Bu kurumun ödeneği çıkmıştı, şimdi yıl sonuna kadar kullanılmazsa geri iade edilmesi söz konusu olacak” diyerek eleştiride bulundu.
67 MERCEK

Mustafa Ç.Mustafa Ç.