GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-11-2021 13:54   Güncelleme : 08-11-2021 13:54

ZGC’DEN EĞİTİM CAMİASININ MÜDÜRÜNE ZİYARET

ZGC’DEN EĞİTİM CAMİASININ MÜDÜRÜNE ZİYARET

ZGC’DEN  EĞİTİM CAMİASININ MÜDÜRÜNE ZİYARET

-
-ZGC BAŞKANI DERYA AKBIYIK İLE BAŞKAN YARDIMCISI ORHAN AKYÜZ, ZONGULDAK İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OLARAK ATANAN ZÜLEYHA ALDOĞAN’I MAKAMINDA ZİYARET EDEREK, ‘’HAYIRLI OLSUN’’ DİLEĞİNDE BULUNDU

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti (ZGC) Başkanı Derya Akbıyık ile başkan yardımcısı Orhan Akyüz, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Züleyha Aldoğan’ı makamında ziyaret ederek, ‘’hayırlı olsun’’ ziyaretinde bulundu.
ZGC Başkanı Akbıyık ile ZGC Başkan Yardımcısı Akyüz’ün, Milli Eğitim Bakanlığı’nca ataması yapılmasının ardından Muğla’nın Marmaris İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine 16.09.2021 tarihi itibariyle başlayan Züleyha Aldoğan’ı ziyaretinde sohbet edildi.

‘’DESTEKÇİNİZ OLACAĞIMIZI BİLİNİZ’’

ZGC Başkanı Akbıyık, ziyarette, kente atamasının yapılmasından dolayı Aldoğan’ı kutladığını belirterek, şöyle konuştu:
‘’Marmaris’teki başarılı çalışmalarınızı Zonguldak’ta da sürdüreceğinize kalben inanıyor ve sizlere güveniyoruz. Sayın bakanımızın sizlerin atamasını buraya yapması, Zonguldak’a gönülden değer verdiğinin ispatıdır. Buradan sayın Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e, teşekkürlerimi sizlerin huzurunda ifade ediyorum. Gazeteciler Cemiyeti olarak, yapacağınız çalışmaları kamuoyuna duyurmanızda her zaman destekçiniz olacağımızı biliniz.’’
Müdür Aldoğan da Akbıyık’a, güzel temennilerinin yanı sıra ziyaretine gelmelerinden dolayı teşekkür etti.
Başkan Akbıyık ile Akyüz, ziyarette ikramlarda bulunmasının yanı sıra misafirperverliğinden dolayı Aldoğan’a teşekkür etti, ayrıca hatıra fotoğrafı çektirildi.
Bu arada Aldoğan’ın, her zaman öğrencilerin eğitimlerine hassasiyet gösterdiği, sosyal sorumluluk projelerinde de yer alarak katkılarda bulunduğu öğrenildi.

ASALETEN ATAMASI RESMİ GAZETE’DE

Resmi Gazete'de yayımlanan kararnamede de Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne Züleyha Aldoğan’ın asaleten atamasının yer aldığı görüldü.

ZÜLEYHA ALDOĞAN’I TANIYALIM

Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yer alan Aldoğan’ın açıklaması, şöyle:
‘’Görev hayatım boyunca; eğitim benim için olmazsa olmaz, ertelenemez, vazgeçilmez bir süreç oldu. 
Vicdanım ve sorumluluk duygumu, empatik hayat bakışımla bütünleştirdim. ‘Başarı varsa BİZ; Başarısızlık varsa BEN’ düsturuyla, başarıyı yakaladığımıza inanıyorum.

‘KENDİMİ, EĞİTİME VE ÇOCUKLARIMIZA ADADIM’

Kendimi, eğitime ve çocuklarımıza adadım. Türkiye´nin geleceği için, sağlıklı ve mutlu nesiller yetiştirmek göreviyle ödüllendirildim. Kendimi şanslı sayıyorum.’’

ZÜLEYHA ALDOĞAN KİMDİR?

Hayatı boyunca öğrenciliğinin hiç bitmeyeceğini ifade ederek, kendisini Türkiye’nin geleceği için sağlıklı ve mutlu nesiller yetiştirmeye adamış Züleyha Aldoğan için eğitim demek; ‘’Yaşamın her alanında, yeşermeyi bekleyen filizlere verilen can suyu’’ demektir.
Züleyha Aldoğan, Gazi Albay babasının görev yeri olan Şanlıurfa’da doğmuştur. İlkokul hayatını Sivas’ta, ortaokul ve lise eğitimlerini İzmit´te tamamlamıştır. Yükseköğretimini Kocaeli Eğitim Enstitüsü’nde, lisans eğitimini ise Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü´nde tamamlamıştır.
Öğretme yetisinin tılsımlı yanını ‘’Hayatta her daim öğrenciyim’’ sözleri ile perçinleyen ve bunu hayat felsefesi olarak kabul eden Züleyha Aldoğan; ikinci üniversite eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü´nde tamamladıktan sonra yüksek lisansını, Ahmet Yesevi Üniversitesi Yönetim Organizasyonu alanında yapmıştır.

EĞİTİM CAMİASININ MOTİVASYONUNU DAİMA YÜKSEK TUTTU

Okul yıllarında, müzik ve tiyatroya duyduğu ilgi ve alaka, onun bugün sahip olduğu perspektifi en güzel şekilde yansıtmaktadır. 
İnovatif düşünce yapısına, girişimci ve yenilikçi anlayışa sahip beyin ve fikirler için açtığı yol, onlara verdiği destek ile görev yaptığı her kurumun eğitim öğretim yılını bir öncekinden daha verimli kılmış, ileriye taşımış ve eğitim camiasının motivasyonunu daima yüksek tutmuştur.

YÜREĞİNİN KAPILARINI ÇOCUKLARIN SEVGİSİNE AÇTI

Yüreğinin kapılarını saf ve masum çocuk sevgisine sonuna kadar açan, onlara duyduğu güveni her fırsatta hissettiren kişilik yapısı, Züleyha Aldoğan´ı, meslek hayatında bir adım daha öne taşımıştır. Mesleki başarıyı getiren asıl ödülün; çocukların, yüreğinde bıraktığı sıcacık sevgi ve onların parlayan gözlerinde yakaladığı tebessüm olduğunu benimsemiştir.
Uzun ve zorlu meslek hayatına sığdırdığı, çözüm odaklı olabilme ve hızlı aksiyon alabilme becerisinin yanında; empati duygusunu kaybetmeden, sinerjik bir kurum yapısı oluşturabilmesi, çevresi tarafından takdire şayan bulunmaktadır. 

BİRÇOK OKUL KAZANDIRDI

Etkin insan ilişkileri sayesinde eğitim öğretim hayatına birçok okul kazandırmakla beraber; görevde bulunduğu yerlerin, özellikle dezavantajlı bölgelerinde eğitim öğretime dair fiziki imkanların iyileştirilmesi çalışmalara öncelik vermiştir.
Fark yaratan, yenilikçi ve sürdürülebilir projeler; onun vazgeçilmez parçası olduğundan, iş birliğine daima açık bir idareci, öğretmen ve öğrenci kimliği taşımaktadır.
İletişime ve istişareye daima açık oluşunun yarattığı güven duygusu, öğretmenler ve halkımız tarafından yüksek memnuniyet ile karşılanmaktadır.

Mustafa Ç.Mustafa Ç.