GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-10-2021 17:31   Güncelleme : 28-10-2021 17:31

Kozlu’da Cumhuriyet Bayramı törenle kutlandı

Kozlu’da Cumhuriyet Bayramı törenle kutlandı

Kozlu’da Cumhuriyet Bayramı törenle kutlandı


Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıl dönümü kutlamaları Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başladı.
Tüm yurtta olduğu gibi Kozlu’da da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 98. yıl dönümü düzenlenen çeşitli etkinlikler ile kutlanıyor.
Resmi program kapsamında 28 Ekim Perşembe günü Atatürk Anıtı’na Kozlu Kaymakamı Hüseyin Ergi ve Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş tarafından çelenk sunuldu.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla program son buldu.
Programda; siyasiler, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, askeri erkan, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, eğitimciler, öğrenciler ve vatandaşların katılımının yüksek olduğu gözlendi.
Kozlu Kaymakamı Hüseyin Ergi, “Dünyada emsali görülmemiş bir Kurtuluş Savaşı sonrasında kurulan ve Büyük Önder Atatürk’ün en büyük eserim diye tanımladığı Cumhuriyetimizin 98. Yılını büyük bir gurur ve sevinç içinde kutluyoruz. Egemenlik kayıtsız şartsız Milletindir. ilkesi ve Ülkemizi çağdaş muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefiyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti; 98 yıldır karşısına çıkan her türlü zorluğun üstesinden gelerek emin adımlarla büyümeye, güçlenmeye devam etmektedir. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önderimiz Atatürk başta olmak üzere bu toprakları bize vatan kılmak ve korumak için canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun” dedi

Mustafa Ç.Mustafa Ç.