YAŞAM
Giriş Tarihi : 12-10-2021 12:38   Güncelleme : 12-10-2021 12:38

HALKA AÇILSIN

Maden Mühendisleri Odası binasının “ Millet Kıraathanesi” haline getirilmesine vatandaşlardan tam destek

HALKA AÇILSIN

TTK’dan Hazine’ye devredilen Maden Mühendisleri Odası birasının Millet Kıraathanesi’ne dönüştürülmesine vatandaşlardan tam destek geliyor.

Aslına uygun olarak restore edildikten sonra, içinde kütüphanesi de bulunan, vatandaşların uygun fiyatlarla çay-kahve içip dinlenebilecekleri bir mekan haline dönüştürülmesi planlanan Maden Mühendisleri Odası binası için süreç başladı.

Binanın kısa sürede Millet Kıraathanesi’ne dönüştürülüp, Zonguldak halkının hizmetine açılması bekleniyor.
Yıllardır Maden Mühendisleri Odası’nın kiracı olarak işgal ettiği binanın lokali içkili mekan olarak işletiliyor ve lokal kurallarına aykırı olarak üye olmayanların da rahatça girip çıkabildiği bir mekan olarak biliniyordu.

Yıllardır Zonguldak halkının faydalanamadığı bu mekanın halka açılması ise vatandaşlar tarafından memnunlukla karşılandı.
Konuyla ilgili görüşlerini açıklayan vatandaşlar, “ Bu bina devlete ait bir binadır. Devlet kendi binasında tasarrufta bulunamaz mı? Yıllar yılı sadece içki müdavimlerine hizmet eden lokal kısmı ile birlikte binanın tamamının Zonguldak halkının hizmetine açılacak olmasını takdirle karşılıyoruz.

İçkili mekana sadece içki içenler gidebilir, Millet Kıraathanesi’nden ise adı üstünde tüm halkımız  faydalanabilir. Bu konudaki kararlı tutumu nedeniyle Sayın Valimize teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.

(67 MERCEK)

Mustafa Ç.Mustafa Ç.