GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-09-2021 22:02   Güncelleme : 29-09-2021 22:02

Ali Bektaş'ın vekilinden suç duyurusu

Ali Bektaş'ın vekilinden suç duyurusu

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş'ın Avukatı Şerife Bektaş Maytalman, Belediye Meclis Üyesi Celal Murat Birinci'nin saldırıya uğraması sonucu asılsız ve gerçeklere aykırı beyanatları hakkında kamuoyuna açıklama yaptı

 

Ali Bektaş Vekili Av. Şerife BEKTAŞ MAYTALMAN'ın kamuoyuna yaptığı açıklama şöyle:

 

Son günlerde, gerek Celal Murat Birinci tarafından yapılan, asılsız, dayanaksız ve gerçeğe aykırı beyanatlar, gerekse yerel basında, bu asılsız, dayanaksız ve gerçeğe aykırı beyanatlara dayalı çıkan haberler nedeniyle, bazı yerel basın unsurları tarafından müvekkilim ALÍ BEKTAŞ, hakkında yöneltilen iddialara karşı sessiz kalarak kamuoyuna gerekli bilgilendirmeyi yapmadığı gerekçesiyle haksız bir şekilde eleştiri oklarının hedefi haline getirilmektedir.

Müvekkilim, söz konusu iftiralara, asılsız iddia ve isnatlara karşı, soruşturma süreci devam ettiği için bir açıklama yapmamaktadır.

Kaldı ki müvekkilim Ali BEKTAŞ, Zonguldak İli Kozlu İlçesinde 2 dönem belediye başkanlığı yapmış ve hala daha yapmakta olan duruşu, vizyonu, cesareti ve gerçekleştirdikleri ile marka değeri haline gelen bir isimdir. Bu nedenle de kamuoyu tarafından da sıklıkla takip edilen ve attığı her adım haber değeri haline getirilen bir siyasetçidir. Bu kapsamda niteliklere sahip olan bir kişinin, hele de aktif siyasetin içerisinde ise süre gelen zaman içerisinde iyi veya kötü, doğru veya yanlış basında çıkan birçok haberin konusu haline getirilmesi nasıl olağan kabul edilebilir ise de hakkında yazılıp çizilen her türlü asılsız ve gerçeğe aykırı haber ya da beyanatları, ciddiye alarak kendisinden açıklama yapmasının beklenilmesi de bir o kadar olağandışıdır.

Müvekkilin toplum içerisinde var olan saygınlığını, güvenirliliğini zedelemeye, müvekkili toplum içerisinde küçük düşürmeye, halkın zihninde gerçek dışı bir algı yaratmaya yönelik, iftiralara, asılsız, dayanaksız, gerçeğe aykırı iddia ve isnatlara karşı yasal yollara başvurulmuş olup, bu iftiralara, asılsız, dayanaksız, gerçeğe aykırı iddia ve isnatlara, yüce Türk adaletinin gerekli cevabı vereceğine inancımız tamdır. Kamuoyuna Saygı ile duyurulur.

Mustafa Ç.Mustafa Ç.