GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-09-2021 16:12   Güncelleme : 21-09-2021 16:12

Kız öğrenci yurdu yalan mı oldu ?..

Amelebirliği’nin, ZBEÜ öğrencilerinin barınma sorununa destek olacak yatırımlar yapması bekleniyor

Kız öğrenci yurdu yalan mı oldu ?..

Amelebirliği Başkanlığının, tarihi vizyonu ve misyonuna uygun olarak tüzüğünde yer alan “yatırımcı kuruluş” özelliğini yerine getirmesi bekleniyor.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Atatürk tarafından kurulan Cumhuriyet tarihimizin ilk yardım kuruluşu Amelebirliği’nin tüzüğünde mevcut bütçesinden önemli ölçüde yatırım yapması öngörülüyor.

Zonguldak’ta Amelebirliği Hastanesi ( Uzun Mehmet Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesi) ile pekçok sağlık merkezini inşa eden Amelebirliği, yıllar içinde “yatırımcı” kimliğinden uzaklaştı, sadece üyelerine ikraz veren bir kuruluş haline geldi.

 

Amelebirliği eski Başkanı Osman Balamir zamanında gündeme gelen 400 kişilik kız öğrenci yurdu ise kağıt üzerinde kaldı, basiretsiz yönetim yüzünden gerçekleşemedi.

Uzun süre vekaletle yönetilen Amelebirliği’ne Şenol Yücel’in atanmasının ardından, tüzüğün öngördüğü “yatırımlar” konusu tekrar gündeme gelmesine rağmen şu ana kadar herhangi bir gelişme görülmedi.

İlimizde özellikle “barınma” sorunu ile karşı karşıya olan ZBEÜ öğrencilerine destek olmak amacı ile öngörülen 400 kişilik kız öğrenci yurdunun bu dönemde yapılıp yapılmayacı merak edilirken, Amelebirliği Başkanı Şenol Yücel’in bu konuda hiçbir girişimde bulunmayışı dikkat çekiyor.

67 MERCEK

Mustafa Ç.Mustafa Ç.