GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-09-2021 11:14   Güncelleme : 20-09-2021 11:14

EGE DOĞA’YA SUÇ ZAPTI

  EGE DOĞA’YA SUÇ ZAPTI

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Bölge Müdürlüğü tarafından gazetemizde yayınlanan “ Bu firma kimden torpilli ?” başlıklı haberinize yazılı bilgilendirme yapıldı.

Orman Bölge Müdürlüğü’nce gazetemize gönderilen yazıda, habere konu olan bilgilerin doğru olduğu teyit edilerek, Ereğli Kıyıcak mevkiinde orman arazisinde kaçak olarak curuf depolayan Ege Doğa Geri Kazanım Firması’na önce uyarı yapıldığı, daha sonra aynı durumun devam etmesi nedeniyle suç zaptı düzenlendiği bildirildi.

 Orman Bölge Müdürlüğü’nce gazetemize gönderilen yazıda şu bilgilere yer verildi :

“ Sayın Yetkili,

06.09.2021 tarihinde gazetenizde “Bu firma kimden torpilli?” başlığı ile yer alan habere istinaden Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü tarafından aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

“08.09.2021 tarihinde Alaplı Geri Kazanım firması tarafından Yol İzni alınan sahanın teslim aşamasında, Yılmaz Maden. Tic. ve San. Ltd. Şti. den tüm haklarıyla devralan Ege Doğa Geri Kazanım Firmasının izinli taşocağı sahasına hafriyat kamyonlarının tankerlerinde cürufla karışık malzemelerin geldiği ve gelen malzemelerin dökülerek Loder ile sahaya serildiği tespit edilmiştir. Firma Yetkilileri ile görüşülerek yaptıkları çalışmanın Kesin İzin Taah. Senedinin 11. maddesi kapsamına göre suç olduğu, çalışmanın durdurulması ve serilen malzemenin biran evvel sahadan kaldırılması gerektiği söylenmiştir. 08.09.2021 tarihinde Karadeniz Ereğli Orman İşletme Müdürlüğü tarafından firmaya Orman Kanunu’nun 16. Madde Hükümleri ve Taahhütname Hükümlerine uymamaları durumunda sözleşmelerinin TEK TARAFLI FESİH YOLUNA gidileceğine dair yazı yazılmış, 13.09.2021 tarihinde Ege Doğa Geri Kazanımın Ormandan izinli sahasına gidilerek saha kontrollerinde cürufla karışık malzemenin halen sahada olduğu tespiti üzerine savcı ile görüşülerek Seri No:00255 – Varak No: 16 olan Suç Zaptı tarafımızca tanzim edilmiştir.”

Sizin ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına bilginize sunarız.

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü”

67 MERCEK

Mustafa Ç.Mustafa Ç.