GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-09-2021 10:30   Güncelleme : 13-09-2021 10:30

SUS - PUS !..

Kaçak curuf tesisi Ereğli’de orman arazisini işgal etti, Akçakoca’da ruhsatsız curuf tesisi kurdu, ERDEMİR görmezden geliyor

SUS - PUS !..

Kaçak curuf tesisi Ereğli’de orman arazisini işgal etti, Akçakoca’da ruhsatsız curuf tesisi kurdu, ERDEMİR görmezden geliyor

 

Gazetemizin gündeme getirdiği ERDEMİR curufunu ruhsatsız ve standart dışı tesiste işleyen kaçak curuf tesisi haberleri bölgeye yayıldı, tartışma büyüyor, ERDEMİR’in suskunluğu ve haberleri görmezden gelmesi sorgulanıyor.

 

Gazetemizde yayınlanan kaçak curuf tesisi haberlerinin ardından, konu Zonguldak İl Merkezi’nde bulunan gazete ve TV kanalları ile birlikte Akçakoca ve Düzce’de yayınlanan gazetelerin haberlerine de yansıdı.

 

 

Gazete ve TV kanallarında yer alan haberlerde ERDEMİR’in Ereğli’nin Kıyıcak mevkiinde orman arazisinde taş ocağı ruhsatı ile kaçak olarak curuf depoladığı ve Zonguldak Valiliği’nden ruhsat alamadığı için Akçakoca’ya taşınıp, Yeni Organize Sanayi Bölgesi civarında kaçak olarak curuf işleme tesisi kurmasına kayıtsız kalması, yapılan eleştiri ve yorumları görmezden gelmesi birçok soru işaretini birlikte getiriyor.

 

Son olarak kaçak curuf tesisinin ERDEMİR üst yönetimimin bilgisi dahilinde çalıştığına ve göz yumulduğuna ilişkin haber ve yorumlar da yayınlanıyor.

 

 

EREĞLİ ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ RAPOR DÜZENLEDİ

 

 

Zonguldak, Akçakoca ve Düzce gazetelerinde yer alan haberlerin ardından, geçtiğimiz hafta Ereğli Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri tarafından Kıyıcak Mahallesi’nde orman arazisi içinde kaçak olarak curuf depolayan firmaya yasal işlem yapılıp, rapor düzenlendi.

 

Düzenlenen rapor sonucunda ne gibi işlem yapıldığına ilişkin herhangi bir bilgi verilmedi.

 

 

ÇEVRE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ İŞLEM YAPACAK MI ?..

 

 İl sınırlarını aşıp bölge düzeyine yayılan kaçak curuf tesisi ve kaçak curuf deposu hakkında resmi makamlar tarafından ne gibi işlem yapılacağı merak ediliyor.

 

Ereğli’nin Kıyıcak mevkiindeki kaçak curuf deposunda hiçbir çevre önlemi alınmadan, sızdırmazlık kurallarına uyulmadan ve ÇED sınırlarına uyulmadan kaçak olarak curuf depolanmasının insan ve çevre sağlığı bakımından büyük risk oluşturacağını belirten uzmanlar, Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü, Zonguldak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Ereğli Belediye Başkanlığı’nın kaçak curuf depolanmasına engel olması ve gerekli yasal işlemleri yapmaları bekleniyor.

 

67 MERCEK

Mustafa Ç.Mustafa Ç.