GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-09-2021 16:46   Güncelleme : 11-09-2021 16:46

ZGC'DE GAZETECİLERE GAZETECİLERİ ŞİKAYET ETTİ...

ZGC'DE GAZETECİLERE GAZETECİLERİ ŞİKAYET ETTİ...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, ‘’Zaman zaman çok ahlaksızca yazılan yazıları görüyoruz (Zonguldak medyasında), bunların basınla alakası olamaz, okumuyoruz zaten, ahlaksız, edepsiz, seviyesiz insanlardır’’ dedi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Uçar, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti (ZGC) Başkanlığı’nı ziyaretinde, Editör Masası’nın konuğu oldu.
ZGC Başkanı Derya Akbıyık, milletvekilinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi, teşekkür etti.
Milletvekili Uçar, önceki günlerde gerçekleştirilen Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’nin olağan kongresine davet edilmesine rağmen yoğunluğundan katılamadığını belirterek, başkan Derya Akbıyık nezdinde yeni yönetime başarı dileklerinin yanı sıra hayırlı olması temennisinde bulundu.

-‘’AHLAKSIZCA YAZILAN YAZILAR GÖRÜYORUZ’’

Milletvekili Uçar, gazetecilerin, Zonguldak medyasını değerlendirmesini istemeleri üzerine, şöyle konuştu:
‘’Genel kurulda (Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti olağan kongresi), valimiz ve milletvekilimizin yaptığı konuşmalar, Zonguldak da basın camiasında sıkıntıları ortaya koydu. Biz isteriz ki yapılanları yayınlayalım, yapılamayanları da ikaz edelim. Oysa birisini yıpratmak, şehrimize katkı sunmayacak.
Ama bir çalışmayı (gazeteciler), siyasi görüşü, ne olursa olsun takdir etmeli ve eleştirmeli. Sadece olumsuzlukları dile getirerek katkı sunduğunuzu sanıyorsunuz. Ne yazarsanız yazın, vatandaş sizi değerlendiriyor. Vatandaş ne olduğunu biliyor. Bu şehirde hiçbir şey yapılmadı. Şehir köye döndü dediniz yıllardır. Son zamanlarda bir sürü şey yapılıyor, bunları neden yazmıyorsunuz. Sporun, sanatın siyasete alet olmasını istemem. Vatandaş, gazetenizi okuduğu zaman sizin tarafsız olduğunuzu bilsin. Ne yazık ki Zonguldak basını ile ilgili, buraya gelen bürokratlar çok kötü bir basın olduğunu söylüyorlar, elestirmelerinden de rahatsızlık duyuyorum. Bir Zonguldaklı olarak dışarıdan gelen bürokratların bu şekilde eleştride bulunmasından utanç duyuyorum. Ama zaman zaman çok ahlaksız yazılan yazılar görüyorum. Bu insanların basınla alakası yok. Benim aileme kadar inen yalan yanlış yazılar yazanları asla kabul etmiyorum. Bunları kabul etmeyin, siz temizleyin. Basın özgürlüğü deniyor. Kabul edeceksiniz deniyor. Bunları nasıl kabul edelim? Önce herkes kendine bakacak. Ondan sonra bürokratı ve siyasiyi yapıcı bir şekilde eleştirin.’’

-‘’BASIN CAMİASI ÇATIŞMA İÇİNDE’’

Milletvekili Uçar, konuşmasına, şöyle devam etti::
‘’Uzun süredir basın camiası kendi içinde  çatışma halinde, birilerini yıpratma politikası içinde olduğunu görüyoruz. Hataları, kusurları dile getirin ama siyasi görüşünüz ne olursa olsun yerel yonetimde yapılan çalışma olumsuzluklarla dile getirilmemelidir. 3 yıldır yerelde neler yapılıyor neden taktir edilmiyor, neden belediye başkanı?Belediye başkanı acımasızca tenkit ediliyor? Olmamalı diyorum.’’

-‘’RUHSATSIZ MATBAALAR DENETLENMELİ’’

Milletvekili Uçar, ruhsatsız matbaaların denetlenmesi gerektiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:
‘’Ruhsatsız çalışan matbaalar olsun, bunlarla ilgili toparlanma gerek. Bir kanaat oluşturulması ve üzerine gidilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bir taraftan da ahlaksız şeylerle basınım diyerek geçinecek (bazı gazeteciler), böyle şey yok. Ruhsatsız çalışan matbaaları denetlesinler. Herkes ruhsatlı çalışsın.’’

-‘’PROJELERDE DURAĞAN DÖNEME GİRMEDİK’’

AK Parti iktidarının kentteki projelerinden de bahseden Uçar, ‘’3 yıllık dönemde pandemiye rağmen çalışmalar devam ediyor. Zaman zaman sıkıntılar, gecikmeler olabilir, ama diğer illere göre durağan döneme girmedik. 2022 yılında, başlayan projelerin bitmiş ve halkımızın hizmetine sunulduğunu göreceğiz. Siyasi ayakta birlik beraberliğimizi bozmadan çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Birbirimizi karalamak, lekelemek adına siyaset yaparsak hiçbirimize katkısı olamaz’’ diye konuştu.

-‘’ADAM GİBİ HOCALARIMIZ VAR’’

‘’Mesleğini adam gibi yapan hocalarımız var’’ diyen Uçar, şunları söyledi:
‘’Üniversite camiamızın (olumsuz eleştiriler, mevzuata aykırı özel hastanelerde muayene yapıldığı iddiası), böyle anılmasını asla istemeyiz. Görevini yapan adam gibi hekimlerimiz, hocalarımız var. 2-3 tane varsa, bunlar mesleği kirletiyor. Şehrimizde en ufak sıkıntı olduğunda hastanemize gidiyoruz. Hastenemizin hukukunu korumalıyız. Bu camiayı kirletmeye çalışan insanları ifşa edin, bunu da kurumu yıpratmadan yapmalıyız. Bu süreç içerisinde ben şunu söyledim, buradan Düzce'ye neden hasta gitsin diye.... Üniversiteler farklı statü ile çalışıyor. Toplum bunu bilmiyor. Bıçak parası 80’li yıllardaydı. Bugün günümüzde böyle şeyler konuşmak acı veriyor. İnşallah yeni gelen hocamıza da başarılar diliyoruz (görevden alınan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Şenay Özdolap Çoban’ın yerine aynı hastanenin Başhekim Yardımcısı olarak atanan Doç. Dr. Özcan Pişkin’e).

-‘’CUMHURBAŞKANIMIZIN VE İL BAŞKANIMIZIN SAĞLIĞI İYİ’’

Uçar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun’un sağlıklarının iyi olduğunu belirterek, ‘’Cumhurbaşkanımız gayet sağlıklı, il başkanımızın hastalığı var. Tedavi görüyor, iyiye doğru gidiyor. 1,5 aylık tedavi süreci var. Sonra tekrar dönecek’’ dedi. 

Toplantıda gündeme ilişkin bazı açıklamalarda da bulunan Milletvekili Uçar’ın, getirdiği pasta kendisinin yanı sıra gazetecilere ikram edildi, fotoğraflar çekildi.

Mustafa Ç.Mustafa Ç.