GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-09-2021 09:45   Güncelleme : 06-09-2021 09:45

Kızılay, Ergenç’in çiftliği mi ?

 Kızılay, Ergenç’in çiftliği mi ?

Kızılay Zonguldak Şube Başkanı Aydın Ergenç’in, il merkezinde mülkiyeti Türk Kızılayı’na ait binanın en üst katını tümüyle oğlunun ve kızının şirketlerine tahsis etmesi kamuoyunda büyük tepkiyle karşılanırken, Ergenç’in tepkileri ve eleştirileri görmezden gelmesi “ Kızılay, Aydın Ergenç’in çiftliği mi?” şeklinde yorumlara neden oluyor.

 Piyasaya milyonlarca ilra borç taktığı ve “iflas” görüntüsü verdiği iddia edilen Aydın Ergenç’in, borçlarını ödememek için işlerini oğlu ve kızı üzerine kurduğu şirketler vasıtası ile sürdürdüğü bildiriliyor.

KIZILAY GAYRIMENKUL ŞARTNAMESİNE AYKIRI

Türk Kızılayı Gayrımenkul İhale Şartnamesi hükümlerine göre, Kızılay Genel Merkezi ve şube yönetimlerinde görev alanların birinci derece yakınları Kızılay’ın gayrımenkul ihalelerine katılamıyor, dolayısı ile kiracı da olamıyor.

Bu yöndeki kesin hükümlere rağmen, Aydın Ergenç’in yasa ve yönetmelikleri hiçe sayarak, Kızılay binasını oğlu ve kızına ait şirketlere kiralaması açıkça yasa ve yönetmeliklerin ihlali anlamına geliyor.

DENETLEME KURULU NE İŞ YAPIYOR ?

Öte yandan Kızılay Zonguldak Şubesi Denetleme Kurulu başkan ve üyelerinin basında yer alan haberler ve kamuoyundan gelen ağır tepkilere rağmen, duruma müdahale etmeyişi “görevi ihmal” olarak değerlendiriliyor.

Kızılay Zonguldak Şubesi Denetleme Kurulu başkan ve üyelerinin üstlendikleri görevle ilgili sorumlu olduklarını hatırlatan vatandaşlar, “ Denetleme Kurulu neden görevini yapmıyor? Böyle ciddi iddialar karşısında görev yapmayacaklar da, ne zaman yapacaklar? Denetleme Kurulu ne işe yarıyor” şeklinde konuşuyor,

Mustafa Ç.Mustafa Ç.