GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-08-2021 13:53   Güncelleme : 17-08-2021 13:53

Kağıt fabrikası kurulacak mı ?

Kağıt fabrikası kurulacak mı ?

Kağıt fabrikası kurulacak mı ?

Santrallar bölgesindeki Muslu bu yükü taşıyamaz

 İlimiz Muslu beldesinde kağıt fabrikası kurulmasına ilişkin gelişmeler Muslu halkı tarafından tedirginlikle karşılanıyor.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün yapılacak itirazlar için ilana çıkmasının ardından, ilan süresinin sona ermesi ile ÇED ve diğer resmi işlemlerin sürecinin başlaması bekleniyor.

Santrallar bölgesinde bulunan Muslu beldesinde çevresel etkilerinin çok ağır olduğu bilinen bir kağıt fabrikasının kurulması halinde beldede insan sağlığı ve doğal yaşamın büyük zarar göreceğini belirten uzmanlar, “ Bu yük Muslu’ya ağır gelir” şeklinde görüşlerini açıkladı.

BAŞKAN ADIYAMAN NE DİYECEK ?

Öte yandan Muslu Belediye Başkanı Sabahattin Adıyaman’ın ağır çevresel etkileri bulunan , insan sağlığı ve doğal yaşama büyük zarar verecek olan kağıt fabrikasının Muslu’da kurulmasına ilişkin tutumu merak ediliyor.

Şu ana kadar konuyla ilgili açıklama yapmayan Sabahattin Adıyaman’ın konuya ilişkin görüşlerinin çok önemli olduğu belirtilirken, bazı çevreler tarafından Başkan Adıyaman’ın kağıt fabrikasını baştan kabul ettiği iddia ediliyor.

67 MERCEK

Mustafa Ç.Mustafa Ç.