GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-08-2021 13:52   Güncelleme : 17-08-2021 13:52

Filyos’ta neler oluyor ?...

Filyos’ta neler oluyor ?...

Filyos’ta neler oluyor ?...

Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal’ın icraatlarıyla ilgili iddialar ortalığı karıştırdı.

Ömer Ünal’ın, beldede konut ve inşaat sektörlerinde faaliyet gösteren bazı firmalara ayrıcalık tanıdığı ve imar rantı sağladığı yönündeki iddialar Zonguldak basınında yoğun tartışmalara neden oluyor. Ömer Ünal’ın 4 milyon lira zimmet suçundan yargılandığı davada 4. bilirkişiye 100 bin lira rüşvet vererek beraat etmesini sağladığı şeklindeki iddialar da gündeme bomba gibi düştü.

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı haberi yayınlayan gazeteciden rüşvet iddiaları ile ilgili bilgi ve belge istedi.

BÜKRÜ İNŞAAT’A PEŞKEŞ İDDİASI

 Öte yandan Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal’ın, belde merkezinde vatandaşların konut ve arsalarını “sosyal konut gerekçesi” ile kamulaştırdıktan sonra, Bükrü İnşaat’a trampa yolu ile devretmesi de “peşkeş” iddialarını gündeme getirdi.

Ömer Ünal’ın “sosyal konut” gerekçesi ile belde sakinlerini yanılttığı, daha sonra kamulaştırdığı alanı yasalara aykırı olarak Bükrü İnşaat’a devrettiği iddia ediliyor.

Bu arada Bükrü İnşaat’ın kelepir fiyatına devir aldığı alanda inşaat çalışmalarına başladığı ve topraktan satış için reklam kampanyası başlattığı bildiriliyor.

Daha önce görevi kötüye kullanmaktan 5 buçuk ay ceza alan Ömer Ünal hakkında Güpgüpoğlu firmasına yeşil alanları imara açarak rant sağladığı, İsmail Recai Şanlı’nın kaçak oteline göz yumduğu ve mahkemece verilen yıkım kararını uygulamadığı, Bükrü İnşaat’a haksız kazanç ve çıkar sağladığı iddiaları gündemde tartışılıyor.

FİLYOS BETON YIĞININA DÖNDÜ

Öte yandan Filyoslu vatandaşlar beldedeki aşırı ve plansız yapılaşmaya büyük tepki gösteriyor.

Filyos’un adeta bir “beton yığınına” döndüğünü söyleyen vatandaşlar, “ Güzelim sahil kasabamız beton yığınına döndü, nefes alacak yerimiz bile kalmadı” şeklinde eleştirilerini dile getiriyor.

67 MERCEK

Mustafa Ç.Mustafa Ç.