GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-07-2021 13:10   Güncelleme : 07-07-2021 13:10

TTK Üzülmez Lavuarları için yeniden ihale yapılacak

TTK Üzülmez Lavuarları için yeniden ihale yapılacak

TTK Üzülmez Lavuarları için yeniden ihale yapılacak

 

Yanlış hesap sendikadan geri döndü

 Bir süre önce TTK yönetimimce devre dışı bırakılarak hurdaya çıkarılmasına karar verilen Üzülmez Bölgesi’ndeki mekanik lavuarların, GMİS Üzülmez Şubesi’nin karşı çıkması üzerine işletmeye devam etmesine karar verildi.

Üzülmez Bölgesi’ndeki mekanik lavuarların işletmeye devam etmesine karar verilmesi üzerine yeniden ihale açılacağı ve özel sektöre işletmeye verileceği öğrenildi.

 Kömür üretiminin son aşamasını oluşturan ve elde edilen kömürlerin yıkanarak sınıflandırılmasını sağlayan lavuarların sökülerek hurdaya çıkarılacağına ilişkin karar üzerine GMİS Üzülmez Şube Başkanı Sefer Karakabak ve yönetim kurulu üyeleri ile bölgede çalışan maden işçileri büyük tepki göstermiş ve kurum yöneticileri ile görüşerek karardan vazgeçilmesi sağlanmıştı.

KARADON’DA KÖMÜR YIKANAMADI

 Üzülmez lavuarlarının devre dışı bırakılmasının ardından, vagonlarla  Çatalağzı’na sevk edilen kömürler yıkanamamış ve vagonlarda bekletilmeye başlanmıştı.

Kömür stoklarının birikmesi kurumda krize neden olmuş ve tepkiler giderek artmaya başlamıştı.

GMİS Üzülmez Şubesi’nin devreye girip, kurum yöneticileri ile mutabakat sağlamasının ardında lavuar krizinin sona erdiği ve önümüzdeki günlerde ihalesi yapılarak, yeniden işletmeye açılacağı bildirildi,

67 MERCEK

Mustafa Ç.Mustafa Ç.