GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-07-2021 13:07   Güncelleme : 07-07-2021 13:07

ÇATES, Zonguldak’ın son kalesidir

ÇATES, Zonguldak’ın son kalesidir

ÇATES, Zonguldak’ın son kalesidir

Bir haber ajansı tarafından yerel basın ve yayın organlarına servis edilen ÇATES’e ilişkin spekülatif haberler kamuoyunda ve özellikle Çatalağzı beldesinde yaşayan vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı.

ÇATES’in gece saatlerinde denize kimyasal deşarj ettiğine ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığı ve ÇATES’in böyle bir kimyasal kullanmadığı yetkililer tarafından ifade edildi.

Öte yandan, ÇATES’i yıpratmak amacı ile servis edilen haberlerin Zonguldak’a zarar vereceğini ifade uzman kişiler, “ ÇATES, TTK’nın ürettiği düşük kalorili kömürlerden elektrik üretmek amacı ile kurulmuş, çevresel etkileri normal değerlerin altında olan ve çevre sorumluluğunun bilincinde olan bir kuruluştur. Bu kurumda yaklaşık 500 insanımız çalışmakta, ülkemizin elektrik ihtiyacının belli bir ölçüde karşılamakta, ilimize ve ülkemize ekonomik fayda sağlayan çok önemli bir kuruluştur. ÇATES, Zonguldak’ın son kalesidir. ÇATES, Çatalağzı ve Zonguldak’ın öz kuruluşudur. ÇATES’e yapılan haksız yayınları kabul etmiyoruz” şeklinde konuştular.

67 MERCEK

Mustafa Ç.Mustafa Ç.