GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-06-2021 10:41   Güncelleme : 08-06-2021 10:41

Ali Bektaş, Atatürk’e yönelik saldırıları kınadı

Ali Bektaş, Atatürk’e yönelik saldırıları kınadı

Ali Bektaş, Atatürk’e yönelik saldırıları kınadı

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş konuşmasında, “Mustafa Kemal Atatürk liderdir ve lider olarak ta kalacaktır. Bu tip söylemler hiçbir zaman bu değerleri aşağıya getiremeyecektir. Bizde aynı görüşteyiz. Bu yüzden, Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece Atatürk’te var olacaktır. Bunu kalben ve kalbimin içerisindekileri söylüyorum. Oğlumun ismini Mustafa Kemal koyarak Atatürk’e sevgisini ortaya koymuş bir kişi olarak söylüyorum” ifadelerini kullandı.

CHP’li Kozlu Belediyesi Meclis Üyesi Cihan Değirmenci ise, “Atatürk'e yönelik bu saldırıları gerçekleştirerek kendi tarihlerine ihanet edenler, ulusal değerlerimizi hedef almaktadır. Bu mesnetsiz saldırılardan en büyük zararı inancımız görmektedir. Millet İttifakı Kozlu Belediye Meclis Üyeleri olarak, Atatürk'e yönelik bu saldırıları bir kez daha kınıyor, ortak tarihimize ve değerlerimize karşı ihanet içinde olan bu zihniyetleri kınıyoruz” dedi.

Kozlu Belediye Meclisi Başkan Ali Bektaş başkanlığında, Haziran/2021 dönemi birleşimini gerçekleştirdi. Açılış ve yoklamanın ardından Ülkemizin Kurtarıcısı ve Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimiz anısına gerçekleştirilen 1 dakikalık saygı duruşunun akabinde okunan tutanak özetiyle meclis sona erdi.
Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş ile CHP’li Kozlu Belediyesi Meclis Üyesi Cihan Değirmenci, Millet İttifakı adına gündem dışı söz alarak; Ülkemizin Kurtarıcısı ve Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik saldırıları kınadı.
CHP’li Kozlu Belediyesi Meclis Üyesi Cihan Değirmenci, konuşmasında; “Ayasofya Camii’nde İmam Mustafa Demirkan başta olmak üzere, Ülkemizin Kurtarıcısı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik saldırıları ve kullanılan sözleri kınadı. 
Değirmenci konuşmasında, “Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin Kurucusu ve Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün tarihi ve kurucu şahsiyetine yönelik özellikle son dönemde artan saldırıları üzüntü, öfke ve milli birliğimiz açısından endişeyle takip ediyoruz.
Bu kapsamda, 28 Mayıs 2021 Cuma günü Ayasofya Camii'nde düzenlenen, devlet erkânının da bulunduğu bir programda, imam Mustafa Demirkan'ın, Mustafa Kemal Atatürk'ü kast ederek kullandığı ifadeleri şiddetle kınıyoruz.
Bu zihniyete ve onun savunucularına şunu hatırlatmak isteriz: Ayasofya'nın bulunduğu İstanbul'u 6 Ekim 1923'te düşman işgalinden kurtaran da, Diyanet İşleri Başkanlığı'nı kuran da Cumhuriyetimizin Kurucusu Atatürk'tür.
Tarihimizde, İstanbul işgal altındayken, milli mücadeleyi başlatan Mustafa Kemal ve arkadaşlarına "katli vaciptir" diye fetva veren işbirlikçi Dürrizadeler çıkmışsa da bu zihniyetin karşısında duran, "Her kim ki Mustafa Kemal ve Kuva-yı Milliye aleyhine fetva verip, düşmanlık yapar bilin ki, onların damarlarında kâfir kanı akar" diyen Sütçü İmam'lar vardır.
Atatürk'e yönelik bu saldırıları gerçekleştirerek kendi tarihlerine ihanet edenler, ulusal değerlerimizi hedef almaktadır. Bu mesnetsiz saldırılardan en büyük zararı inancımız görmektedir. Millet İttifakı Kozlu Belediye Meclis Üyeleri olarak, Atatürk'e yönelik bu saldırıları bir kez daha kınıyor, ortak tarihimize ve değerlerimize karşı ihanet içinde olan bu zihniyetin temsilcilerine karşı hukuki olarak gerekenin yapılmasını talep ediyoruz” dedi.
BEKTAŞ: “T.C. VAR OLDUKÇA, ATATÜRK’TE VAR OLACAKTIR”
Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş ise konuşmasında, “Mustafa Kemal Atatürk liderdir ve lider olarak ta kalacaktır. Bu tip söylemler hiçbir zaman bu değerleri aşağıya getiremeyecektir. Bizde aynı görüşteyiz. Bu yüzden, Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece Atatürk’te var olacaktır. Bunu kalben ve kalbimin içerisindekilerle söylüyorum. Oğlumun ismini Mustafa Kemal koyarak, Atatürk’e sevgisini ortaya koymuş bir kişi olarak söylüyorum” ifadelerini kullandı.

Mustafa Ç.Mustafa Ç.