GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-04-2021 15:38   Güncelleme : 22-04-2021 15:38

“Yönetim zafiyeti var“

“Yönetim zafiyeti var“

“Yönetim zafiyeti var“

*** Ak Parti Zonguldak Milletvekilleri Hamdi Uçar ve Ahmet Çolakoğlu son günlerde yoğun tartışma konusu olan TTK ile ilgili görüşlerini açıklarken kurumda “yönetim zafiyeti” olduğunun altını çizdi.

*** TTK’nın son yılların en zayıf dönemini yaşadığına atıfta bulunan milletvekilleri, sorunların görmezden gelinerek çözülemeyeceğini ifade etti.

TTK’da zararın tavan yaptığını, buna karşın üretimin dibe vurduğunu hatırlatan milletvekilleri, görüşlerini şöyle açıkladı.

HAMDİ UÇAR :

Benim TTK ile ilgili görüşlerim bellidir. Zarar tavan yapmış, 1.3 milyona çıkmış, üretim dibe vurmuş durumda.

Siz kurum olarak proje üretmezseniz, üretimi arttırıp, zararı azaltmak için çaba göstermezseniz, bunun bahanesi olmaz. Bizler milletvekilleri olarak, ilgili bakanlıklara gidip, işçi aldık ama üretim azaldı, zarar daha da arttı, o halde yeniden işçi alalım diyemeyiz. Siz, TTK yönetimi olarak yapacağımız çalışmalarla, üreteceğiniz projelerle, işyerinde sağlayacağınız tertip düzenle üretimi arttıracaksınız ki, biz de ilgili bakanlıklara olumlu bir tablo ile gidip, yeni taleplerde bulunalım.

Biz bunları söylüyoruz, sonra bize bu konuları herkesin içinde konuşmayalım, diyorlar. Konuşmayınca sorun çözülüyor mu, sorunlar görmezden gelmekle çözülmez.

AHMET ÇOLAKOĞLU :

TTK’nın zararı 1.3 milyon liraya çıktı. Bu çok büyük bir rakamdır. Zarar en üst seviyede, üretim en alt seviyede seyrediyor. Bu durumda TTK’da baştan sona bir yönetim zafiyeti olduğunu söylemek gerekiyor.

En üst kademeden en alt kademeye kadar bu tablodan herkes sorumludur.

Bunun başka izahı yoktur.

Devletimizin yıllardan beri her yıl 1 milyon lira civarında destek sağladığı bir kurumun bugün dünya çapında bir kurum olması gerekir.

Ancak TTK ileriye gideceğine, geri gidiyor. Bu durum kurumda büyük bir yönetim zafiyeti olduğunu gösteriyor.

Mustafa Ç.Mustafa Ç.