SİYASET
Giriş Tarihi : 12-04-2021 20:53   Güncelleme : 12-04-2021 20:53

Ahmet Sarsık “belgeleri” konuşturdu CHP Genel Merkezi’ni yanılttılar

Ahmet Sarsık “belgeleri” konuşturdu CHP Genel Merkezi’ni yanılttılar

Ahmet Sarsık “belgeleri” konuşturdu  CHP Genel Merkezi’ni yanılttılar

* CHP eski Kilimli Belde Başkanı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, CHP Klimli İlçe Kongresi’nden önce Erol Sarıal’ın Kilimli’den aday olmasını sağlamak üzere siyasi hülle ve özel evrakta sahtecilik yapıldığına ilişkin belgeleri yayınladı.

Erol Sarıal’ın, Zonguldak Merkez İlçe’de askıya çıkarılan listede üye kaydı bulunmasına rağmen, Kilimli’de üye kaydının olmadığına ilişkin dilekçesi ile CHP Kilimli İlçe Başkanı Filiz Karademir ve iki ilçe yöneticisinin 21.10.2019 tarihinde 2019-33 sayılı karar alınmadığı halde “alınmış gibi” gösterilerek özel evrakta sahtecilik yapıldığına dair iddialarını tekrarlayan Ahmet Sarsık, bu iddialarının bugüne değin muhatapları tarafından yalanlanmadığı ve aksinin söylenemediğini vurguladı.

İL YÖNETİMİ VE MİLLETVEKİLLERİ GÖRMEZDEN GELDİ

* Üye kaydı Zonguldak Merkez İlçe’de bulunan Erol Sarıal’ın siyasi hülle ve özel evrakta sahtecilik yolu ile aday gösterilmesine tepki gösterip, adaylıktan çekilen Ahmet Sarsık, o tarihten itibaren hem siyasi, hem de hukuk mücadelesi başlattı.
Zaman zaman sert açıklamalarla konuyu gündeme getiren Ahmet Sarsık’ın, siyasi hülle ve özel evrakta sahtecilik iddiaları kamuoyunda ve CHP tabanında geniş yankı bulurken, İl Başkanı Murat Pulat, il yönetimi ve Zonguldak milletvekilleri Ünal Demirtaş ile Deniz Yavuzyılmaz böylesine ciddi iddialara duyarsız kalıp, görmezden geldi.
CHP il yönetiminin taraflı ve önyargılı tutumu ile CHP Genel Merkezi’nin yanlış bilgilendirilmesi sonucu, ömrünü Atatürkçü çizgide CHP siyasetine adamış, Zonguldak’ta bir ilke imza atarak siyaset temalı yüksek lisans tezi hazırlamış akademik kimliği bulunan Ahmet Sarsık gibi bir siyasetçi, yıllarını verdiği CHP’den haksız-hukuksuz ve adaletsiz bir şekilde ihraç edildi.
Ancak, kendisine reva görülen bu haksızlığa boyun eğmeyen Ahmet Sarsık, halen siyasi ve hukuk mücadelesine devam ediyor.

AHMET SARSIK HAKKINDA KARALAMA KAMPANYASI BAŞLATILDI

* CHP Kilimli İlçe Teşkilatı’ndaki siyasi hülle ve özel evrakta sahtecilik konusunu gündeme taşıması ve il yönetiminin haksız ve taraflı tutumunu kamuoyuna yansıtması nedeniyle, muhatapları tarafından siyasi hedef haline getirilen Ahmet Sarsık hakkında ipe sapa gelmez iddialarla karalama kampanyası başlatıldı.
Ahmet Sarsık’ın, CHP’li kadınlar hakkında olumsuz paylaşımlarda bulunduğu ve yerel seçimde Kilimli’de İyi Parti adayı Erdinç Kargidan’a destek olduğu şeklinde iddialar ortaya atıldı.
Açıklamalarında kendisi hakkında başlatılan karalama kampanyasına da değinen Ahmet Sarsık, “ Ahmet Sarsık’ı Kilimli ve Zonguldak’ta herkes tanır. Caddede, sokakta alnı açık dik yürüyen bir insanım. Atatürk’ün kurduğu CHP’ye yakışmayacak şekilde partimize siyasi hülle ve sahtekarlık işleri bulaştıranlar, kendi suçlarını örtebilmek için Ahmet Sarsık’ın kişiliği ile asla bağdaşmayan aslı astarı olmayan iddialarla yıpratmaya ve CHP Genel Merkezi’ni de bu şekilde yanıltmaya çalışıyorlar. Ben hiçbir CHP’li kadın hakkında olumsuz paylaşımda bulunmadım. Hiçbir zaman partimin aleyhinde söz ve eylem içinde olmadım. Bunu iddia edenler, ispat etmek zorundadır, ispat edemeyen müfteridir, namerttir.” şeklinde konuştu.

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA SESLENDİ

* CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “ Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” şeklindeki sözlerini hatırlatan Ahmet Sarsık, “ Ben haksızlık karşısında susmadım, susmayacağım. Sayın Genel Başkanımız, adalet için hak ve hukuk için Ankara’dan İstanbul’a yürümüş bir liderdir. O halde, CHP Kilimli İlçe Kongresi öncesinde siyasi hülle ve özel evrakta sahtecilik gibi partimize yakışmayan davranışları kabul etmediğim için, haksızlığa karşı susmadığım için, böyle entrikaların CHP’ye yakışmadığını ısrarla söylediğim için nasıl olup da CHP’den ihraç ediliyorum?
Bu sorunun yanıtını bekliyorum” dedi.

DENETÇİ MİLLETVEKİLLERİ KONUYU İNCELESİN, AHMET SARSIK’I DİNLESİN

* Ahmet Sarsık’ın, sırf parti içinde meydana gelen usulsüzlükleri dile getirdiği için, İl Yönetimi’nin tamamen önyargılı ve taraflı tutumu sonucunda CHP’den ihraç edilmesi kamuoyunda ve CHP tabanında rahatsızlık oluşturdu.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu talimatı ile  81 ilde CHP teşkilatları görevli milletvekilleri tarafından denetlenecek.
CHP Zonguldak teşkilatlarını denetlemekle görevlendirilecek milletvekillerinin, Ahmet Sarsık’ın kamuoyunda geniş yankı uyandıran iddiaları ile ilgili inceleme yapması, belgeleri incelemesi ve Ahmet Sarsık’ı dinlemesi isteniyor.

Mustafa Ç.Mustafa Ç.