EĞİTİM
Giriş Tarihi : 30-03-2021 14:41   Güncelleme : 04-04-2021 12:37

İl Milli Eğitim Müdürü Tosun'dan önemli açıklama

İl Milli Eğitim Müdürü Tosun'dan önemli açıklama

İl Milli Eğitim Müdürü Tosun'dan önemli açıklama

 

Sosyal medya hesabından açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun,Eğitimde "yerinde karar" uygulaması kapsamında 1 Mart 2021 Pazartesi günü kamuoyu ile paylaşmış olduğumuz kriterlerdoğrultusunda, yüz yüze ve uzaktan eğitim faaliyetlerine il bazlı alınacak kararlar ile devam edileceğini belirterek kriterleri şu şekilde açıkladı:
-Bu kapsamda tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitim daha önce açıklandığı şekilde devam edecektir.

-Ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflar ile lise hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıflarda yüz yüze ve uzaktan eğitime geçiş, risk durumu haritasına bağlı olarak valilikler koordinasyonundaki il Hıfzısıhha Kurulu kararları doğrultusunda il bazlı olarak uygulanacaktır.

-Özel gereksinimli öğrenciler için hizmet veren özel eğitim okul ve sınıfları ülke genelinde tam zamanlr olarak yüz yüze eğitime devam edilecektir.

-Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki eğitim kurumlarında mevcut kararlar uygulanmaya devam edecektir.

-8. ve 12. sınıflar ile mezunlara yönelik düzenlenen Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile takviye kurslarına Cumartesi ve Pazar günleri de dâhil devam edilecektir.

-Okullardaki sınav uygulamaları ise açıklanan takvim doğrultusunda devam edecektir.

-Yüz yüze eğitime katılım veli rızasına bağlı olarak gerçekleştirilecektir.
 

Mustafa Ç.Mustafa Ç.