GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-03-2021 13:46   Güncelleme : 22-03-2021 13:46

YÜRÜYÜŞÜ DEĞİŞMEDİ !..

YÜRÜYÜŞÜ DEĞİŞMEDİ !..

YÜRÜYÜŞÜ DEĞİŞMEDİ !..

Devrek Belediyesi’nin ilçede gerçekleştirdiği altyapı ve üstyapı çalışmaları devam ederken, Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’un sosyal belediyecilik anlayışı ve sürekli halkın yanında oluşu takdirle karşılanıyor.

67 MERCEK, Devrek Belediyesi’nin çalışmaları ve Belediye Başkanı Çetin Bozkurt ile ilgili Devrekli vatandaşların görüşlerini aldı.

Görüşlerini açıklayan vatandaşlar arasında, Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’un tevazuu ve halka yakın oluşunu değerlendirenlerin çokluğu dikkat çekti.

Devrekli vatandaşlar, Çetin Bozkurt ile ilgili görüşlerini açıklarken, “ Çevremizde birçok belediye başkanı görüyoruz. Seçimden sonra yürüyüşleri değişiyor. Halka tepeden bakıyor. Rant çevreleri ile yakınlık kurup, vatandaşa sırtını dönüyor.

Bizim belediye başkanımız öyle değil. Başkan oldu, yürüyüşü değişmedi. Aksine, belediyenin kapılarını halkımıza sonuna dek açtı. Rant çevrelerine uzak, halkımıza yakın davrandı. Bize göre, Çetin Bozkurt’un en önemli özelliği budur” şeklinde konuştular.

 

*** Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’un iki yıllık görev süresi içinde kentte çok önemli altyapı ve üstyapı hizmetlerine imza attığı ve Devrek’in geleceğine ilişkin önemli projeleri gündeme getirdiğini vurgulayan vatandaşlar, “ Belediye Başkanımızın sade, vatandaşlarla içiçe, kibirden uzak bir tavrı var. Çoğu zaman ekibi ile birlikte sahada çalışıyor. Belediye bürokratları da kendilerini Çetin Bozkurt’un tarzına uydurmuş durumda. Onlar da, Başkanın çizgisinden gidiyor, vatandaşlara yakın davranıyor. Partili-partisiz ayrımı yapılmadan vatandaşların sorunları çözülmeye çalışılıyor” şeklinde görüşlerini ifade ettiler.

 

ÇOCUKLARIN DA BELEDİYE BAŞKANI

 

Devrek’te yüzlerce çocuğun bisikletini ücretsiz tamir ettirerek, belediyecilik alanında bir ilke imza atan Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, ilçenin yerel esnafına sahip çıkışı, pandemi döneminde halk pazarı oluşturması, kar yağışı sırasında ekipleri ile birlikte sahada çalışması ile takdir edilen belediye başkanları arasında yer aldı.

Öte yandan belediye tarafından gerçekleştilen altyapı ve üstyapı hizmetleri ile Devrek’in adeta bir şantiye alanına döndüğü bildiriliyor.

( 67 MERCEK )

Mustafa Ç.Mustafa Ç.