YAŞAM
Giriş Tarihi : 10-03-2021 22:03   Güncelleme : 10-03-2021 22:25

Yavuz Kabadayıoğlu’nun Vefatının 40.günündeZonguldakspor Formalı Anma

Yavuz Kabadayıoğlu’nun Vefatının 40.günündeZonguldakspor Formalı Anma

Yavuz Kabadayıoğlu’nun Vefatının 40.günündeZonguldakspor Formalı Anma

İSTAS İstanbul Atletik Sistemler Yönetim Kurulu Başkanı,Zonguldaklı İşadamıYavuz Kabadayıoğlu vefatının 40.gününde ailesi tarafından Karacaahmet Mezarlığındaki kabri başında gözyaşlarıyla anıldı.

TED KolejiCamiasının, Fenerbahçe camiasının veZonguldaklıların tanınan ve sevilen ismiYavuz Kabadayıoğlu29 Ocak 2021 Cuma gecesi eşi Ceylan Kabadayıoğlu tarafındanKalamış Yolaç İş Merkezi’nin 2.katındaki ofisinde kalp krizi geçirmiş şekilde ölü bulunmuş;beklenmedik ölümüyle spor veiş camiasınıve sevenlerini derin bir yasa boğmuştu.

Mezunu olduğu TED Koleji’nin, büyüdüğü Zonguldak Fener mahallesinin ve 67’liler platformunun tüm etkinliklerine katılmaya her daim özen gösteren Yavuz Kabadayıoğlu’nunkabri eşine ve kendine çok severek aldığı Zonguldakspor formaları ve bir dönem yönetiminde de bulunduğu Fenerbahçe Spor Kulübü atkılarıyla donatıldı.

Vefatının 40.günü adına devlet hastanelerinin kapılarındaki hastalara yemekler dağıtılan yemek arabalarına daZonguldakspor bayrakları asıldı. Zonguldakspor renklerini gören İstanbullu Zonguldaklılarla yaşanan duygulu anlar Kabadayıoğlu’nunailesini ve sevenlerini gözyaşlarına boğdu.

Cumhuriyet Gazetesi Eğitim Yazarı ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi eşi Ceylan Kabadayıoğlu’nu sık sık memleketi Zonguldak’a getiren, eşinin ZOKEV Zonguldak Kültür Eğitim Vakfı’nda “Ben Zonguldak gelini bir Cumhuriyet Gazetesi Yazarıyım” cümlesiyle başlayarak verdiği Köy Enstitüleri konferansı sonrası verdiği röportajda“eşi CeylanKabadayıoğlu’nun artık kendinden çok Zonguldaklı olduğunu” büyük bir gururla söyleyen Yavuz Kabadayıoğlu gerçek bir Zonguldak sevdalısıydı.

Zonguldak’ın yerel basın organlarında ve dost meclislerinde anlattığı benzersiz Zonguldak anılarıyla Zonguldak tarihinde ve sevenlerinin kalbinde unutulmayacak izler bırakan sevgili Yavuz Kabadayıoğlu’nundeğerli eşi Ceylan Kabadayıoğlu’na ve tüm sevenlerine sabır diliyor, kabristanına konan Zonguldakspor formasıyla sağlığında yaptığı sosyal medya paylaşımlarıyla kendisini özlemle ve rahmetle anıyoruz.

 

Mustafa Ç.Mustafa Ç.