GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-03-2021 18:47   Güncelleme : 08-03-2021 18:52

"Hülleciler, sahtekarlar!"

"Hülleciler, sahtekarlar!"

CHP Kilimli eski Belde Başkanı Ahmet Sarsık, CHP Yüksek Disiplin Kurulu'nun kendisi hakkında verdiği "kesin ihraç" kararına karşı hukuk mücadelesi başlattı.
Kararın iptali için Zonguldak İkinci Asliye Hukuk Mahkemesi'ne dava açan Ahmet Sarsık, kendisini haksız yere ihraç edenlerin yargıdan gerekli cevabı alacaklarına inandığını ifade etti.
CHP'den ihraç edilmesiyle ilgili yazılı bir açıklama yapan Ahmet Sarsık, kendisinin partiden ihraç edilme- sine sebep olan Kilimli eski İlçe yöneticileri ile şimdiki ilçe başkanı Erol Sarıal'a ağır eleştiriler yöneltti.
Açıklamasında, CHP Kilimli İlçe Kongresi öncesinde bazı ilçe yöneticileri tarafından "sahtekarlık" yapıldığını ve bu şekilde Erol Sarıal'ın aday gösterildiğini iddia eden Ahmet Sarsık, açıklamasının muhatafları olan CHP'li siyasetçiler hakkında " Hülleciler,sahtekarlar" ifadelerini kullandı.
CHP'den ihraç edilen CHP Kilimli eski Belde Başkanı Ahmet Sarsık'ın yazılı açıklaması şu şekilde :
" Hak-hukuk-adalet için Zonguldak 2. Asliye Hukuk Mahkemesine Esas No: 2021/54 sayı ile CHP'den ihracımın iptali için dava açmış bulunmaktayım.
Bunu, hülle yoluyla sahtekarlık yapanların, hukuk karşısında gereken cevabı alarak, siyasi olarak da al- malarını sağlamak için yapıyorum.
Hak-hukuk-adalet için günlerce yürüyüş düzenlemiş olan bir partinin kendi içerisinde meydana gelen sahtekarlığa duyarsız kalmaması için yapıyorum.
Tüm kamuoyu önünde soruyorum.
1- CHP Zonguldak Kilimli İlçesinde 21.10.2019 tari- hinde, şu anda ilçe başkanı olan zat için, ilçe yönetim kurulu toplanmadan "toplandı" gösterilerek,yine aynı gün 2019/33 sayılı karar yokken, "alındı" gösterilme
gereği neden duyulmuştur?
2- Hangi gerekçeyle tüm Türkiye'de ilçe teşkilatlarında
askıya çıkarılmış olan üye listelerinde malum zatın Zonguldak CHP Merkez İlçe listesinde adı bulunmasına rağmen, CHP Kilimli İlçe Başkanlığında askıya çıkarılmış olan listede ismi yok diye itiraz dilekçesi kabul edilmiştir?
3- Malum zat, 17.10.2019 tarihinde adres değişikliğini şüpheli de olsa gerçekleştirmiş olmasına rağmen,tüzüğe göre 30 Haziran ve öncesi gerçekleştirilmesi gerekmiyor muydu? Bu bir parti suçu değil midir?
4- Hangi gerekçeyle çok acilmiş gibi, ilçe yönetim ku- rulu toplanmadan, "toplandı" ve 2019/33 sayılı karar 21.10.2019 tarihinde alınmadığı halde "alındı" gösteril- erek, aynı gün, yani 21.10.2019 tarihinde sahte olarak düzenlenen evrakları 2019/61 sayı ile CHP Genel Merkezi'ne gönderilerek, hem CHP'nin sayın Genel Başkanı , hem de CHP'nin sayın Merkez Yürütme Kuru- lu'nun yanlış karar almalarına sebebiyet verilmiştir. Bu türlü durumlar parti suçu değil midir?
Şahsıma şu söylenebilir:
Be kardeşim seni durup dururken neden ihraç ettiler? İnanın hakkımda 20'ye yakın kişinin şikayet dilekçesi
verdiğinden haberim yok.
23.10.2020 tarihinde neyle suçlandığıma dair belgeleri
CHP İl Başkanlığı'ndan istedim, yazılı vermediler. Sözlü savunmaya gittiğimde orada da söylemediler.
CHP Yüksek Disiplin Kurulu'na sözlü savunma yap- maya gittiğimde durumu orada öğrendim, ancak açıklık getirilmedi. 
Yargılama esnasında bunları da öğrenme fırsatı elde ederek hukuk mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim. Hüllecilere,sahtekarlara, düzenbazlara meydanı boş bırakmayacağım.