GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-03-2021 12:49   Güncelleme : 01-03-2021 12:49

Bu rapor hiç eskimedi

Bu rapor hiç eskimedi

Bu rapor hiç eskimedi

CHP 22. Dönem Zonguldak Milletvekili Harun Akın tarafından milletvekilliği döne- minde hazırlanan “ Zonguldak Raporları ( Sorunlar ve Çözüm Önerileri” başlıklı rapor aradan yaklaşık 20 sene geçmesine rağmen güncelliğini korumaya devam ediyor.
İlimizin fiziki, ekonomik ve sosyo-kültürel sorunlarına ilişkin tespitlerde bulunup, çözüm önerileri getiren rapor günümüz Zonguldak sorunlarına ışık tutuyor.
Raporda belirtilen sorunlardan, ilimizin en önemli sorunu halindeki mülkiyet sorunu Harun Akın’ın girişimleri ile sonuçlanıp çözüme kavuştu.

Akın’ın aynı raporda Kozlu ve Kilimli’nin ilçe olmasına ilişkin görüşleri de gerçekleşti.
Harun Akın’ın aynı raporda Filyos Projesi’nin mutlaka gerçekleştirilmesine ilişkin görüş ve teklifleri de günümüzde büyük mesafe alarak gerçekleşme aşamasına geldi.
RApoRDA nELER vAR ?..
CHP 22. Dönem Zonguldak Milletvekili Harun Akın’ın hazırlayıp sonradan kitap haline getirdiği raporda, il merkezinden ilçe, köy ve mahallelere değin fiziki, ekonomik ve sosyal sorunlara ilişkin ayrıntılı tanımlamalar yapılıp, çözüm önerileri sunuluyor.
İlimizin teşvikli iller kapsamına alınması,TTK’nın yeniden yapılandırılması, rödövans işletmelerinin desteklenlenmesi, denizcilik, tarım ve yan sanayi alanında sektörler oluş- turulması, ulaşım sistemlerinin iyileştirilmesi, havaalanının hizmete açılması ve ilimizi il- gilendiren pek çok sorun tespit edilip, çözüm önerileri sunuluyor.
Raporda belirtilen sorunların çözümü yönünde bir kısmı için kanun teklifi ( mülkiyet sorununun çözümü, Kozlu, Kilimli ve Beycuma’nın ilçe yapılması), bazıları için de soru önergesi veren Harun Akın’ın tespitleri halen günümüz siyasetçileri için de bir rehber özelliği taşıyor. ( 67 MERCEK )