SİYASET
Giriş Tarihi : 15-02-2021 12:36   Güncelleme : 15-02-2021 12:56

Yavuzyılmaz'dan TTK’ya büyük destek

Yavuzyılmaz, savunma sanayiinin Zonguldak’a gelmesi için büyük çaba harcıyor

Yavuzyılmaz'dan TTK’ya büyük destek

CHPZonguldak Milletvekili veTBMM KİT Komisyonu Üyesi DenizYavuzyılmaz, Makine KimyaEndüstrisi Kurumu’nun ( MKEK) ürettiğiağır ve hafif silahların parçalarının TTK Merkez Atölyesi’nde üretilmesi için ilgili kurumlar  arasında koordinasyon sağladı

Konuyla ilgili MKEK Genel Müdürü Yasin Akdere ile görüşen Deniz Yavuzyılmaz, daha sonra TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu ile görüşerek kurumlar arasında diyalog oluşturdu. MKEK yetkilileri önümüzdeki günlerde TTK Merkez Atölyesine gelerek inceleme yapacak. MKEK’in, TTK Merkez Atölyesi’nde üretilen alev sızdırmaz cihazları ile ilgili inceleme yapacağı da belirtiliyor. MKEK ve TTK arasında anlaşma sağlandığı takdirde , savunma sanayiinin Zonguldak’a gelmesi yönünde önemli bir adım atılmış olacak. Anlaşma sağlandığı takdirde Merkez Atölyesi sürekli ve yüksek iş potansiyeline de kavuşmuş olacak. Eski yıllarda “ Ortadoğu’nun en büyük maden makineleri fabrikası” olarak tanımlanan Merkez Atölyesi’nin, MKEK’ye silah parçaları üretmesi halinde yeniden eski günlerine kavuşacağı belirtiliyor.

ALEV SIZDIRMAZ CİHAZLARI MERKEZ ATÖLYESİ’NDEN

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz daha önce de BOTAŞ ve TPAO’nun alev sızdırmaz cihazları TTK’- dan satın alması için girişimde bulunmuş ve sonrasında ilgili kurumlar arasında anlaşma sağlanmıştı. Türkiye’nin enerji devleri BOTAŞ ve TPAO, yapılan testlerin de olumlu sonuçlanması ile alev sızdırmaz cihazları TTK’dan satın almaya başladı. Bütün bu gelişmeler TTK Merkez Atölyesi için “ Efsane geri dönüyor” şeklinde yorumlanıyor.

67 MERCEK

.