GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-02-2021 16:34   Güncelleme : 02-02-2021 17:11

Usta’ya destek!

Usta’ya destek!

Usta’ya destek!

Zonguldaklı gazetecilerin ağabeyi, Yeni Adım Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni, usta gazeteci Erhan Çakmak'ın isminden TV programında DEVA Partisi İl Başkanı Fatih Keleş tarafından küfürlü olarak söz edilmesi ve maderatörün müdahale etmeyerek, sırıtarak yayına devam etmesi kamuoyunda geniş tepkilere neden oldu.

Milletvekilleri, siyasi parti il başkanları, STK temsilcileri, iş dünyasının önemli isimleri, ulusal ve yerel basın temsilcileri Gazeteci Erhan Çakmak'ı arayarak üzüntülerini bildiriyor.

*** İlimizin en iyi kalemlerinden biri olan ve bugüne dek çok sayıda genç gazetecinin mesleğe kazandırılmasına destek olan, ağırbaşlı ve efendi kişiliği ile tanınan Erhan Çakmak ve diğer iki gazeteciden Fatih Keleş tarafından canlı yayında son derece seviyesiz bir şekilde söz edilmesi ve madaretörün aynı şekilde bu çirkin söyleme kayıtsız kalması kamuoyunda sert tepkiyle karşılandı.

ERHAN ÇAKMAK YARGIYA BAŞVURUYOR

Kendisine yönelik çirkin söylem karşısında "tüm yasal haklarını kullanacağına" söyleyen Gazeteci Erhan Çakmak,"Kamuoyuna duyuru" başlığı ile açıklama yaparak DEVA Partisi İl Başkanı Fatih Keleş ve program sunucusu Murat Altay hakkında suç duyurusunda bulunacağını ifade etti.

Öte yandan Çakmak'ın, aynı zamanda avukat olan Fatih Keleş hakkında Zonguldak Baro Başkanlığına da şikayette bulunacağı öğrenildi.

(67 MERCEK)