GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-01-2021 00:47   Güncelleme : 15-01-2021 00:47

İYİ Kİ ONLAR VAR!

İYİ Kİ ONLAR VAR!

Tüm dünyada yaşam tarzını değiştiren, sokağa çıkma kısıtlamaları, maske ve sosyal mesafeyi günlük yaşamın ayrılmaz parçası haline getiren pandemi sürecinde, ülkemiz, sağlık altyapısının sağlam oluşu, sağlık ve güvenlik birimlerinin özverili çalışmalarıile süreci diğer ülkelere göre daha az kayıp vererek mücadelesini sürdürüyor.
Pandemi sürecinde en ağır yükü sağlık çalışanları omuzladı. Kendi yaşamlarını riske atarak,her an hastalıkla karşılaşma tehlikesine rağmen büyük bir özveriyle çalışan sağlık personeli, zaman zaman kayıplar da verdi, ailelerinden uzak kalarak gece-gündüz
şifa dağıtmaya, hastalıkla mücadeleye devam etti.
Sağlık çalışanları ile birlikte Emniyet ve Jandarma teşkilatları da pandemi sürecinde hastalıkla karşılaşma riskine rağmen büyük özveriyle çalıştı. Gerek pandemi ile mücadele kapsamında kurallara uyulup uyulmadığının kontrol etmek ve mücadele kurallarına uyulmasırı sağlamak, karantina kurallarının uygulanması, kontrol altında kalmak isteme- yen pozitif vakalaın takibi ve hastanelere teslim edilmesi ve benzeri konularda Zonguldak Emniyet ve Jandarma Teşkilatları başarılı sınav verdi.
ALKIŞLAR ONLAR İÇİN
Halkımızın sağlığı ve güvenliği için salgın hasta- lıkla mücadelede büyük çaba harcayan, hiç yorulma- dan, şikayet etmeden, gece-gündüz fedakarca çalışan sağlık ve güvenlik görevlilerini kutluyoruz.
Onları yürekten alkışlıyoruz.
Bu mücadelede hastalığa yakalanıp aramızdan ayrılanlara Allah'tan rahmet diliyoruz.
Hastanelerimizde görev yapan tüm yönetici, doktor, hemşire ve yardımcı personele,
Polis Teşkilatımıza, Jandarma Teşkilatımıza, özel güvenlik görevlileri ile bu süreçte mücadele herkese halkımız adına teşekkür ediyoruz.

( 67 MERCEK )