Gündem
Giriş Tarihi : 09-01-2021 13:54   Güncelleme : 09-01-2021 14:12

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiler

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminler 'bugün, yarın, bu hafta hava nasıl olacak?', 'Yağmur ne zaman başlayacak ve bitecek?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiler

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının batı kesimlerde yağışla birlikte azalacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği, kuzey ve batı bölgelerde mevsim normalleri civarında, diğer kesimlerde üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor. Peki, 'bugün, yarın, bu hafta hava nasıl olacak?', 'Yağmur ne zaman başlayacak ve bitecek?' Rüzgarın ise güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey ve Kıyı Ege'de kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/s zaman zaman hamleli 80 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor. İşte, 'illere göre gün gün hava durumu tahmini'...

METEOROLOJİ'DEN GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK UYARISI

Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz kıyıları ile Antalya, Zonguldak, Düzce, Çankırı, Eskişehir, Giresun ve Ordu çevrelerinde gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıya göre, yarın ülkenin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz kıyıları ile Antalya, Zonguldak, Düzce, Çankırı, Eskişehir, Giresun ve Ordu çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği öngörülüyor.

İSTANBUL'DA FIRTINA!

İstanbul ve bölge illerinde yarın kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yarın saat 09.00-21.00 saatleri arasında Marmara'nın batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına beklendiğini bildirildi.

Açıklamada, "Marmara'nın batısında (İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Yalova) güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 kilometre/saat) yer yer hamleli kısa süreli fırtına (50-80 kilometre/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor" denildi. Ayrıca, kuvvetli rüzgar ve fırtına nedeniyle çatı uçması, ağaç veya direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.