YEREL
Giriş Tarihi : 08-01-2021 09:38   Güncelleme : 08-01-2021 10:12

IŞIKSIZ GEÇİŞ SAĞLANACAK

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, köprülü kavşak için ek proje hazırlattı

IŞIKSIZ GEÇİŞ SAĞLANACAK

Bu Programın TV kanalı hariç, sadece sosyal medya hesaplarından binlerce kez izlendiği ve özellikle Kozlu halkı tarafından ilgiyle karşılandığı öğrenildi. Yeni Adım Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erhan Çakmak'ın hazırlayıp sunduğu programda tartışmaların odak noktasını oluşturan ışıksız (transit) geçiş sorununun, Kozlu Belediyesi tarafından hazırlanan ek proje ile çözüme kavuşturulduğu, Fatih Sitesi'nden Kozlu'ya  dönüşlerde ışıksız geçiş yapılacağı belirtildi.

Gazeteci Erhan Çakmak'ın, Ak Parti'den çok güvenilir kaynak ifadesi ile açıkladığı bilgiye göre, ışıksız geçiş uygulaması bir ay içinde başlamış olacak. Zonguldak basını ve kamuoyunda yoğun tartışmalara neden olan Kozlu Köprülü Kavşak ile yanlış bilinenler ve hali hazır durum Kanal ZTelevizyonu'ndaSÖZ MECLİSTEN İÇERİ programında teknik bilgiler, rakamlar ve tüm detayları ile birlikte değerlendirildi. Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, köprülü kavşak için ek proje hazırlattı

IŞIKSIZ GEÇİŞ SAĞLANACAK KOZLU'YA 52 MİLYONLUK YATIRIM

Kozlu'da inşaatı tamamlanmak üzere olan köprülü kavşağın maliyetinin 52 milyon lira olduğu, işe zamanında başlanıp, zamanında bitirildiği öğrenildi. Köprünün deniz seviyesinden 7 metre yükseklikte, 85 metre uzunluğunda ve 12 metre genişliğinde 3 şerit halinde düzenlendiği bildirildi. 7 metre yükseklik sayesinde Çaycuma benzeri bir köprü faciasına benzer bir facianın yaşanmasının önlendiği ve Kozlu şehir merkezinin su basmasından kurtarıldığı ifade edildi.

KERİM YILMAZ SEYİRCİ KALDI

Projenin, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün projesi olduğu, proje üzerindeki değişikliklerin Kerim Yılmaz'ın belediye başkanlığı döneminde gerçekleştiği belirtiliyor. Proje değişikliğinin o tarihlerde Kozlu Kaymakamı'nın teklifi ile gerçekletiği, kaymakam,belediye başkanı ve karayolları bölge müdürünün katıldığı toplantı yapıldığı, bölge müdürünün proje değişikliğine karşı çıkmasına rağmen, Kerim Yılmaz'ın itirazda bulunmadığı ve proje değişikliğine seyirci kaldığı belirtiliyor. (MERCEK)