GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-12-2020 23:11   Güncelleme : 18-12-2020 23:11

GÜP GÜP MÜ? KÜP KÜP MÜ?

GÜP GÜP MÜ? KÜP KÜP MÜ?

GÜP GÜP MÜ? KÜP KÜP MÜ?


Çaycuma OSB’de “yatırım engelleniyor” tartışmaları ile gündeme gelen Güpgüpoğlu firmasının Filyos’ta imar yolsuzluğu nedeniyle açılan soruşturmada olayın muhatabı olan firma olduğu öğrenildi.
Çaycuma OSB’de, ZONSİAD Başkanı Nejdet Tıskaoğlu’nun kablo fabrikası açmak istemesi ile başlayan tartışmaların ardından, Güpgüpoğlu Ailesi adına yapılan açıklamada Çay- cuma’ya yaptıkları yatırımlar ve hayır işleri sıralanarak ka- muoyuna bilgi verilmişti.
Bu açıklamanın ardından gazetemize ulaşan bilgilere göre, Güpgüpoğlu firması Filyos’ta imar yolsuzluğu üzerinden 3.5 milyon TL haksız kazanç sağladı.
Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal’ın, beldede yürürlükteki imar durumuna göre satışı yapılan bir arsanın, Güpgüpoğlu A.Ş. ye satıldıktan kısa bir süre sonra parselin değerini arttırıcı imar değişiklikleri yapılarak parsel sahibi Güpgüpoğlu A.Ş.ye
haksız kazanç sağladığına ilişkin karar nedeniyle Çaycuma Kaymakamlığı’nca soruşturma açılmasına izin verildiği, Ömer Ünal’ın Ankara Bölge İdare Mahkemesi’ne yaptığı itirazın ise reddedildiği öğrenildi.
Çaycuma İlçesi’ne bağlı Filyos Beldesi’nde imar rantı ve haksız kazanç sağladığı gerekçesi ile soruşturma açılan Güpgüpoğlu firmasının, yaklaşık bir hafta önce Çaycuma’da yaptığı hayır işlerini sıralaması manidar karşılandı.
Konuyla ilgili görüşlerini açıklayan vatandaşlar, “ Güpgüpoğu boşuna hayır işleri yapmamış... Filyos’ta küpünü doldurup, Çaycuma’da hayır işleri yapmış...” şeklinde konuştular.