GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-12-2020 16:16   Güncelleme : 11-12-2020 16:22

CHP'de parti içi kavgaların sonu gelmiyor. İl Merkezi, Ereğli ve Kilimli'de " CHP içi soğuk savaşlar" devam ederken, CHP Kozlu İlçe Teşkilatı da vasat yönetim nedeniyle eleştirilerin hedefi haline gelmiş bulunuyor.

EREĞLİ'DE DURUM

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, CHP milletvekilleri Ünal Demirtaş ve Deniz Yavuzyılmaz ile CHP Ereğli İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul'u eleştiren açıklamalar yapıyor. CHP milletvekilleri parti içi polemiğe meydan vermemek adına eleştirilere cevap vermezken, Eylem Ertuğrul'un çeşitli kanallardan Halil Posbıyık'ı köşeye sıkıştırmaya çalıştığı ve belediyeyi ilgilendiren bazı konularda Halil Posbıyık'ı tartışmaların içine çekmek istediği belirtiliyor.

KİLİMLİDE DURUM BİRAZ KARIŞIK

Kilimli CHP'de eski Belde Başkanı Ahmet Sarsık ile şimdiki İlçe Başkanı Erol Sarıal arasındaki çekişme tam hızıyla devam ediyor.

Daha önceki açıklamalarında Erol Sarıal'ı "evrakta sahtecilik","siyasi hüllecilik" ve ikametgah konusunda "yalan beyan" ile suçlayan Ahmet Sarsık bu açıklamaları nedeniyle il disiplin kurulu tarafından partiden ihraç edilmesine rağmen, mücadelesini devam ettiriyor.

Ahmet Sarsık'ın, ihraç kararı ile ilgili CHP Genel Merkezi Yüksek Disiplin Kurulu'na başvuracağı, oradan da sonuç alamazsa yargı yoluna gideceğini söylediği belirtiliyor.

Ahmet Sarsık'ın, hem hukuk, hem de siyasi mücadelesine devam edeceği, daha önceki açıklamalarında dile getirdiği iddiaları savunmaya devam ettiği bildiriliyor.

MUKO REST ÇEKTİ

Öte yandan CHP'nin Zonguldak'taki en iyi kadın siyasetçilerinden biri olan Mukadder Yalçın, parti içi eleştirileri bahane edilerek, kesin ihraç istemiyle il disiplin kuruluna sevk edilmesi üzerine, il yönetimine rest çekerek üyelikten istifa etti.

Muharrem İnce liderliğinde başlatılan Memleket Hareketi'ne Zonguldak'tan verdiği büyük destek nedeniyle CHP İl Yönetimi'nin şimşeklerini üzerine çeken Mukadder Yalçın, " Ben gerçek CHP'liyim, gerçek sosyal demokratım. Bu kavramların uzağında olanlar CHP'nin yönetiminde olsalar bile, beni partimden ihraç edemez, onlara bu fırsatı vermemek için istifa ettim. Gün olur devran döner, CHP gerçek kimliğine kavuşur, gerçek CHP'liler de yerini bulur." şeklinde konuşuyor.

KOZLU CHP'DE FETRET DEVRİ

Bu arada Seyfettin Ceylan başkanlığındaki CHP Kozlu İlçe Yönetimi, vasat ve etkisiz bir yönetim olarak tanımlanıyor. Seyfettin Ceylan ve yönetiminin parti binasında çay-kahve içmekten başka bir iş yapmadığını söyleyen CHP'li üyeler, " Politika üretmek yok, proje üretmek yok, partimiz Kozlu'da tabela partisine döndü" şeklinde eleştirilerini dile getiriyor.

(HABER MERKEZİ)