EĞİTİM
Giriş Tarihi : 16-11-2020 14:32   Güncelleme : 16-11-2020 14:32

Dersler tekrar ile devam ediyor.. İŞTE YAYIN SAATLERİ

Ara tatile giren öğrencilerin eksikliklerini kapatması için hafta boyunca EBA TV'de ders tekrarları yapılacak. EBA'da ders anlatımları bugün 09:00’dan 21:00’e kadar sürüyor olacak.

Dersler tekrar ile devam ediyor.. İŞTE YAYIN SAATLERİ

EBA TV aracılığıyla öğrenciler ders programına göre kendilerine uygun dersleri ara tatilde de izlemeye devam ediyor. Eğitim Bilişim Ağı resmi internet sitesi üzerinden duyurulan yayın akışı ve haftalık ders programına göre dersler TRT EBA TV yayını üzerinden aktarılıyor.

EBA TV TEKRAR DERS PROGRAMI

İLKOKUL

ORTAOKUL

LİSE

EBA DERSLER SAYFASI NEDİR?

“Dersler” sayfası, EBA’da yer alan ders içeriklerinin yer aldığı bölümdür. Bu bölümde, bütün sınıf seviyelerine ve derslere ait içerikler, MEB müfredat yapısına uygun bir şekilde listelenir. Seçilen sınıf seviyesindeki bir dersin sayfasında; dersin üniteleri, kitabı, kütüphane içerikleri ve ünite testleri yer alır. Ünitelerin içinde ise konuları ve alt konuları görebilirsin. Dilersen “Tüm Dersler” düğmesine tıklayarak farklı okul türlerine ait ders içeriklerine de erişebilirsin.

EBA SIRALI ANLATIM NEDİR?

Sıralı anlatımda, bir alt konuya ait içerikler öğrenme sürecine uygun bir şekilde sunulur. Konu anlatımları, alıştırmalar, özet dokümanları ve tarama testlerinin yer aldığı sıralı anlatımları takip ederek konu hakkındaki bilgilerini pekiştirebilirsin.