GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-11-2020 20:56   Güncelleme : 06-11-2020 20:56

MUKO'dan "depreme duyarlılık" çağrısı

MUKO'dan

Zonguldak siyasetinin önde gelen kadın siyasetçilerinden Mukadder Yalçın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda,şu anda ülke gündeminin sadece "deprem" olduğunu söyledi.

İzmir'de meydana gelen deprem felaketine ilişkin haberleri sossyal medya hesabından paylaşan Mukadder Yalçın, siyaset gündeminin dışına çıkılması gerektiğine vurgu yaparak, " Şu an ülkemizin en büyük sorunu ve gündemi deprem olmalı" şeklinde yorum yaptı.

Mukadder Yalçın, deprem haberlerini sürekli paylaşarak farkındalık oluşturmak istediğini söyledi.

Depremden sağ olarak kurtulanların sevinçlerini, hayatını kaybedenlerin acılarını sosyal medyadan paylaşan Mukadder Yalçın, depreme ilişkin görüşlerini şöyle açıkladı.

 

"Şu an ülkemizin en büyük sorunu ve gündemi deprem olmalı ve bu konuda ivedilikle tüm yetkililer görevde olmalı. Bugünden tezi yok deprem konusunda çok ciddi önlemler alınmalıdır. Önümüzde beklenen büyük İstanbul depremine karşı da bir şeyler yapılmalı daha büyük yaralar ve acılar yaşanmaması için bugünden itibaren tüm binaların kontrolleri sıkı bir şekilde takip edilerek çürük ve dayanıksız olanlar boşaltılmalı ve bunun içinde devletimizin bütçesi kullanılmalı, insanlar ölmemeli bebekler yaşamalı…"

(Haber Merkezi)