GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-10-2020 14:42   Güncelleme : 30-10-2020 14:42

PEŞKEŞ Mi, DESTEK Mi?

PEŞKEŞ Mi, DESTEK Mi?

PEŞKEŞ Mi, DESTEK Mi?

Filyos Endüstri Projesi’nin altyapı, üstyapı ve yönetiminin ihalesiz olarak Tosyalı Holding”e verilmesi Zonguldak kamuoyunda farklı görüşlerin ortaya çıkmasına neden oldu.

l İlimizin önde gelen siyasetçileri, iş insanları ve vatandaşlar arasında Filyos Projesi’nin Tosyalı Holding’e teslim edilmesi hakkında farklı görüşler öne sürülüyor.
l Muhalefet sözcüleri tarafından Filyos Projesi’nin, Tosyalı Holding’e peşkeş çekildiği yönünde yoğun eleştiriler yapılırken, iktidar partisi temsilcileri ve bazı iş insanları tarafından, Filyos Endüstri Projesi gibi devası bir projenin, ancak Tosyalı Holding gibi, büyük ve güçlü bir kuruluş tarafından tamamlanabileceği, dolayısı ile bu durumun “peşkeş” değil, “destek” anlamına geldiğini savunuyor.
l CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş’ın, TBMM’ne, Filyos Endüstri Projesi’nin, Tosyalı Holding’e ihalesiz olarak teslim edilmesini konu alan soru önergesi vermesinin ardından, konuyla ilgili tartışmalar da yoğunluk kazandı.
Tosyalı Holding yönetiminin, Zonguldak’ta yoğun tartışmalara konu olan Filyos Endüstri Projesi hakkında kamuoyuna bilgilendirici açıklama yapması bekleniyor.

HABER MERKEZİ