GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-10-2020 13:25   Güncelleme : 23-10-2020 13:25

Memleket Hareketi Zonguldak'ta

Memleket Hareketi Zonguldak'ta

Memleket Hareketi Zonguldak'ta

CHP eski Milletvekili Muharrem İnce liderliğinde Sivas’tan başlatılan Memleket Hareketi, yurt genelinde büyük ilgi görüyor. Gittiği her ilde büyük coşku ve ilgiyle karşılanan Muharrem İnce'nin başlattığı Memleket Hareketi"nin gönüllü temsilciliğini ise Zonguldak'ta siyasetin tozunu atan Mukadder Yalçın (MUKO) yapıyor.

Memleket Hareketi'ni tüm Zonguldak'a tanıttı

Siyasetteki dik duruşu, lafını esirgemeyen siyasi tavrı, kitleleri çok kısa sürede etrafında toplayabilmesi, toplumsal iletişimi ve bir anda siyasi atmosferi hareketlendirme yeteneği ile Zonguldak'ta "şahsına münhasır" bir siyasetçi olarak kabul edilen Mukadder Yalçın, Muharrem İnce'nin Sivas'tan başlattığı Memleket Hareketi'ne bizzat katıldı, organizasyonu sağlayan ekibin içinde yer aldı. Muharrem İnce"nin yurt gezisini, bu geziler sırasında vatandaşlara hitabını, vatandaşlarla diyaloglarını ve tüm etkinliklerini sosyal medya hesabından paylaşan Mukadder Yalçın, yaptığı paylaşımlarla fenomen haline geldi. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla Memleket Hareketi'ni tüm Zonguldak'a tanıtan Mukadder Yalçın, konuyla ilgili sorularımızı şöyle yanıtladı:

Memleketin evladıyım Memleket Hareketi'ni destekliyorum "

Ben, bu memleketin evladıyım. Bu yüzden Memleket Hareketi'ni destekliyorum. Sayın Muharrem İnce liderliğinde liderliğinde başlatılar bu hareket kısa sürede çığ gibi büyümeye başladı. Çünkü, Muharrem İnce'nin yalanı-yanlışı yok. Bu memleket için doğruları söylüyor. Bu ülkenin insanları için doğruları konuşuyor. Lüffen, Sayın Muharrem İnce'nin yurt gezilerini, vatandaşlarla diyaloglarını sosyal medya hesaplarından izleyin. O içtenliği, dostluğu, arkadaşlığı, kardeşliği gözlerinizle görün. Sayın Muharrem İnce yurdumuzu adım adım dolaşıyor. Yakın bir zamanda Zonguldak'a da gelecek. Halkımız onu zaten tanıyor ama bu kez yakından, birebir tanıma fırsatı bulmuş olacak. Bizler de Memleket Hareketi'ne gönül vermiş insanlar olarak daima onun yanında olacağız"

CHP'den istifa etti

Sosyal medya hesabından parti yöneticilerine yönelik eleştirileri gerekçe gösterilerek hakkında CHP İl Başkanlığı'nca ihraç istemiyle disiplin soruşturması açılan Mukadder Yalçın, e-devlet üzerinden istifa etti. Siyaset kulislerinde Mukadder Yalçın'ın CHP İl Disiplin Kurulu'na sevk edilmesinin asıl nedeninin Memleket Hareketi'ne destek vermesi olarak yorumlanıyor.